Éterická Chelsea Wolfe poteší Prahu

Zdieľať

Iba málokto na hudobnej scéne dokáže pomocou jemných melódií vyvolať tak intenzívne temnú atmosféru ako americká hudobníčka CHELSEA WOLFE. Hutné a ťažké tóny jej skladieb, v ktorých s clivosťou prepletá prvky folkovej, doom metalovej, experimentálnej a z časti aj gotickej muziky často nie sú ľahko stráviteľné pre širšie publikum. Ona si však z toho príliš ťažkú hlavu nerobí, keďže neustále oscilovanie medzi tvrdšou gitarovou a jemnejšou akustickou stránkou tvorby jej čoraz viac pridáva na atraktívnosti.

V septembri minulého roku Chelsea Wolfe predstavila svetu svoj šiesty štúdiový počin – album s názvom The Birth Of Violence. Po celosvetovom úspechu s predchádzajúcou nahrávkou Hiss Spun sa opäť odklonila od temných gitarových riffov a stavila na intímnu poetiku akustickej jednoduchosti.

Vrátila sa tak k svojim koreňom, keďže v počiatku kariéry začínala ako pesničkárka: „Počas posledných ôsmich rokov som bola neustále v pohybe – turné, cestovanie, sťahovanie, vystupovala som na nových miestach a spoznávala nových ľudí. Prešla som obrovským vývojom a ako hudobníčka som sa toho veľa naučila. Po čase som však začala strácať časť samej seba. Potrebovala som zmiznúť a zastaviť sa. Kuť železo zahorúca, skladať a nahrávať nové piesne.“

Album The Birth Of Violence obsahuje dvanásť skladieb a po úspešnom americkom turné ho speváčka v novom roku prináša do Európy. Rovnako ako v domovine aj u nás sa predstaví v špeciálne intímnom akustickom sete –najbližšie k nám u našich českých susedov  v pražskom divadle Archa už 11. marca. Spoločnosť jej so svojím sólovým projektom bude robiť JONATHAN HULTÉN, známy ako gitarista švédskej psychedelicko-goticko-blackmetalovej kapely TRIBULATION.

Zdroj: loudersound.com/text, John Crawford/foto

CHELSEA WOLFE, JONATHAN HULTÉN
11. marec 2020
Divadlo Archa, Praha
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←