Nové skladby po 15 rokoch. System Of A Down prekvapili fanúšikov

Zdieľať

,,My ako System Of A Down sme práve vydali novú hudbu po prvýkrát po 15 rokoch. Teraz nastal čas, aby sme to spravili, pretože všetci štyria musíme povedať niečo mimoriadne dôležité jednotným hlasom. Tieto dve piesne Protect The Land a Genocidal Humanoidz hovoria o strašnej a vážnej vojne páchanej na našich kultúrnych domovinách Artsakh a Arménsko.“ Takéto vyjadrenie stálo za nečakaným vydaním dvoch nových skladieb kapely SYSTEM OF A DOWN.

Nové single zverejnila kapela na svojom Bandcampe, kde je možné si ich zakúpiť. Výťažok z predaja poputuje do Armenia Fund, čo je charitatívna organizácia, ktorá v Arménii a Artsakhu poskytuje pomoc tým, ktorí to potrebujú.

Členovia kapely veria, že fanúšikovia si ich počúvanie vychutnajú, no zároveň ich vyzývajú, aby venovali pozornosť aj pozadiu skladieb a porušovaniu ľudských práv. Veria tiež, že budú pre ľudí akousi motiváciou na to, aby prispeli na zmienenú charitu aspoň malou čiastkou.

Nahrávanie prvých piesní od vydania albumu Hypnotize v roku 2005 bolo pre SOAD osobné, no ako sami hovoria, zároveň bolo pre nich potešením byť opäť spolu v štúdiu a cítili sa prirodzene, ako keby ani neprešiel taký dlhý čas. Ku Protect The Land zverejnila kapela aj video so zábermi z protestov.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←