Sú Saints Trade majstrami melodiky? (recenzia)

Zdieľať

Trio SAINTS TRADE ma o svojom umení v oblasti AOR presvedčilo už pred pár rokmi albumom Time To Be Heroes (2019). Keďže počas lockdownu mali aj v taliansku kopu času na tvorenie, tento rok páni zo Saints Trade prišli s albumovou novinkou a tá, samozrejme, nemohla zostať bez povšimnutia. The Golden Cage obsahuje rovnako ako predchodca jedenásť skladieb. Celkový hrací čas je necelých 45 minút. Album vyšiel 25. marca 2022 u Art Of Melody Music & Burning Minds Music Group.

Aby sme nezačali príliš zhurta, ako prvé spomeňme pomalé skladby. Na albume sú také iba dve a tí, ktorí už Saints Trade trochu poznajú, si možno vedia tipnúť už podľa názvu, ktoré to sú. Stay With MeTogether We Stand začínajú veľmi pokojne a aj keď postupne vygradujú až k širokým, miestami až hymnickým refrénom a famóznym gitarovým sólam, zachovajú si svoje mierne tempo. Musím povedať, že sa mi veľmi páči, ako sú skladby na rôznych miestach prerývané sólovou gitarou.

Ostatných deväť skladieb je veľmi energických. Vo všetkých opäť nájdete nezameniteľnú melodiku a veľmi príjemné harmónie. Najrezkejšou je úvodná Neverland, najvydarenejšie sólo má pravdepodobne Break The Chain, veľmi chytľavý refrén zaznie v Mirror Of Myself, kratučké klávesové intro milo prekvapilo pri Once And For All a najtanečnejší rytmus má asi Double Trouble.

Vypichnúť by som chcel ale skladbu Lockdown Blues. Názov naznačuje tému dokonale. Text je o dvojtýždňovej karanténe, kedy je autor zatvorený štrnásť dní a štrnásť nocí medzi štyrmi stenami. Napriek tejto téme je ale hudobne skladba veľmi veselá a rytmická. Mám dokonca pocit, že miestami od blues rocku ubieha aj smerom ku country.

Albumom The Golden Cage mi Saints Trade iba potvrdili to, čo som vedel už pri predošlom albume. Sú to majstri melodiky. Ich skladby sa počúvajú neuveriteľne ľahko a majú potenciál osloviť človeka bez ohľadu na to, či obľubuje rockovú muziku alebo nie. Príjemné harmónie, mäkký zvuk a tanečné rytmy ulahodia určite nejednému uchu.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←