Sú Hairy Groupies dostatočne verní osemdesiatkam? (recenzia)

Zdieľať

Za posledný rok sa ku mne dostalo mnoho švédskych a talianskych kapiel, ktoré sa všemožne snažia vrátiť poctivému hard rocku a glam rocku zašlú slávu. Osemdesiate roky nám už síce nikto nevráti, ale niektorým kapelám sa veľmi dobre darí navodiť ich atmosféru aspoň svojou muzikou. A Švédi a Taliani nie sú jediní, ktorí to vedia naozaj kvalitne. Za domácu scénu môžeme spomenúť fenomenálnych Alter Ego, dnes sa ale zameriame na našich českých susedov. Práve u nich sa totiž zrodilo veľmi zaujímavé zoskupenie HAIRY GROUPIES.

Kapela má na konte mnoho koncertov doma, ale i u nás na Slovensku. Môžete u nich čakať poriadnu rockovú šou, svojský imidž a pútavý prejav charizmatickej speváčky Jackie. V ich playliste znie okrem hitov osemdesiatych rokov aj ich originálna autorská tvorba, ktorá doposiaľ uzrela svetlo sveta mimo koncertných pódií len na jednom EP s názvom Volume I.

Okrem Intra na ňom nájdete štyri skladby: Start Again, The Letdown, SweetieFeel The Night. Všetky z nich spájajú rôzne spoločné menovatele. Hlavným z nich je skvelý ženský vokál s podmanivým chrapľákom v určitých pasážach. Speváčkin hlas ale v najvyšších polohách znie trochu na hrane.

Ďalším sú gitarové sóla a riffy, ktoré sú síce značne ovplyvnené muzikou rockových hviezd, no napriek tomu znejú originálne, nápadito a sviežo. Elektrická gitara, podobne ako klávesy v baladickej The Letdown, sú ale zvukovo utopené akosi v úzadí. Čistým gitarám, bicím a spevom niet čo vytknúť ani po zvukovej stránke. Utopených gitár, ktoré by mali byť gro albumu, mi bolo ale ľúto počas celého počúvania albumu.

Tak či onak, ani pri jednej zo skladieb na tomto EP som sa nenudil. Kapela dokáže už svojimi nahrávkami vtiahnuť fanúšika do kotla neviazanej zábavy. Pri počúvaní EP Volume I vám bude mykať končatinami. Doslova sa neviete dočkať, kedy si s Jackie zaspievate hymnický refrén piesne Feel The Night. Naživo musí byť táto kapela tornádom, ktorým sa necháte odovzdane unášať. Už teraz som zvedavý na ich pódiovú šou a koncertný zvuk a teším sa na ich pripravovaný dlhohrajúci počin.

HODNOTENIE

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←