Skladba Don’t Stop Believin‘ ako hymna nádeje v časoch koronakrízy

Zdieľať

Dokážete si predstaviť, že by vás po nakazení a následnej liečbe koronavírusom po prepustení z nemocnice sprevádzal potlesk personálu a v pozadí by hrala skladba plná nádeje a optimizmu? V našich končinách sa v rámci súčasnej situácie môže takýto jav niektorým zdať pritiahnutý za vlasy, iní si možno povedia, že oslava každého jedného víťazstva nad chorobou Covid-19 znie ako sci-fi z amerického filmu. Vedzte, že nie všade sa na to ľudia pozerajú rovnako a práve v USA, kde bol do dnešného dňa zaznamenaný najvyšší počet úmrtí na svete, oslavujú aj zdanlivo malé víťazstvá.

Vo viacerých nemocniciach v najväčšom meste štátu Michigan, v Detroite, a takisto aj v jednej nemocnici v New Yorku, si totiž práve takýmto spôsobom ctia a motivujú nielen pacientov, ktorí sú po úspešnej liečbe prepustení z nemocnice, ale aj samotný personál nemocníc. Skladbou Don’t Stop Believin‘ od JOURNEY sa snažia inšpirovať lekársky personál, ktorý v boji s pandémiou ohrozuje aj vlastné životy a zároveň povzbudiť vyliečených pacientov pri návrate domov.

Prezidentka nemocnie Henryho Forda v Detroite Veronica Hallová, ktorá je zároveň aj jednou z ošetrovateliek, k tejto voľbe povedala: „Táto skladba je symbolom nádeje – pripomína pacientom, že je dôležité nikdy sa nevzdávať a motivačným spôsobom vyjadruje vďaku vyčerpanému a neúnavnému snaženiu zamestnancov nemocníc. Každé víťazstvo je šťastným momentom plným úsmevov a radosti, možno štatistickým záznamom úspechov na tabuli, ale takisto aj chvíľou, kedy si so slzami očiach tímy urgentnej starostlivosti a záchranné tímy trošku vydýchnu. Odkazom piesne je, že prepustenie aktuálneho pacienta je rovnako možné aj u ďalších, ktorí ho budú nasledovať.“

Pozitívne snaženie nemocníc zdieľal na svojom Twitteri aj bývalý spevák a frontman skupiny Journey Steve Perry, ktorého táto správa mimoriadne potešila. Jeho kolega Jonathan Cain, ktorý hrá v skupine na klávesy a je spoluautorom piesne, sa tiež vyjadril, že je nadšený z využitia tejto skladby. To, ako takéto prepúšťanie pacientov vyzerá v praxi, si môžete pozrieť na videu.

Zdroj: detroitnews.com, loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←