Six Degrees Of Separation vydávajú nový album

Zdieľať

Na túto jeseň pre nás prichystali svoju siedmu štúdiovú nahrávku aj SIX DEGREES OF SEPARATION. Tá dostane názov Old Dogs a fanúšikom ponúkne nálož energického a osobitého metalu, ktorý bude pokračovať v tradícii predošlých albumov. O vydanie sa postará vydavateľstvo MetalGate.

 „Už nemáme dvadsať rokov. Každý z nás má nejakú tú svoju búdu, kosť a niekto aj kostičky. Vieme štekať, vieme vrčať, vyceriť zuby a zahryznúť sa, čo bude možno jasné aj z vypočutia albumu,“ vysvetľuje názov novinky spevák a basgitarista Doctor a zdôrazňuje: „Old Dogs je metal ako remeň, metal podľa nášho gusta a snáď i s naším jasným rukopisom.“

Od vydania posledného albumu Simple utiekli už štyri roky. Nový počin tak odráža skúsenosti uplynulých rokov. „Album sa dá brať ako zbierka našich súčasných hudobných pohľadov na svet. Skúsili sme si zas aj niečo iné, ale len zľahka. Iba do tej miery, aby sme zistili, že aj tak sa najlepšie cítime vo svojich starých topánkach,“ usmieva sa Doctor.

Nahrávka tradične vznikla v štúdiu Šopa. Six Degrees Of Separation si spoluprácu so Standom Valáškom chvália. Radi sa k nemu vracajú, preto ani tentoraz nebola zmena štúdia na rozvrhu. „Prečo meniť, čo máme radi a kde je nám dobre?“ dodáva kapela, ktorá naďalej pokračuje v nezmenenej zostave, ktorá už natočila šesť nahrávok. Vedľa Doctora tak stoja gitaristi Vlasa a Canni a bubeník Pickard.

Old Dogs bude tretí počin Six Degrees Of Separation vydaný u pražských MetalGate. „Sme veľmi radi, že v našich končinách existuje takáto schopná firma. Súčasne je nám veľkou cťou, že našu hudbu môžeme vydávať pod ich hlavičkou. Spolupracujeme už zhruba sedem rokov, počas ktorých dané slovo vždy platilo. A pokiaľ to len trochu šlo, vždy nám vyšli v ústrety. V rámci možností úplná spokojnosť!“ uzatvára Doctor.

Album Old Dogs vyšiel na konci októbra 2020.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←