Sedmokrásky The Dead Daisies prvýkrát na Slovensku

Zdieľať

Skupina THE DEAD DAISIES zažila minulý rok najväčšie zemetrasenie od svojho vzniku v roku 2013. Kapelu opustili (doteraz sa nevie, či dobrovoľne) spevák John Corabi (v The Dead Daisies od roku 2015) a basgitarista Marco Mendoza (od 2013). Marco bol druhý najdlhšie pôsobiaci člen skupiny, hneď po jej zakladateľovi a dá sa povedať majiteľovi, multimilionárovi Davidovi Lowym, ktorý jediný hral vo všetkých zostavách (s výnimkou zopár koncertov v roku 2017, keď musel z Európy odletieť domov do Austrálie, kvôli chorobe v rodine).

Po odchode Johna a Marca kapela predstavila nový singel Righteous Days. Ten už naspieval nový spevák a basgitarista v jednom Glenn Hughes (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath, Gary Moore…). Ku koncu minulého roka bolo ukončené nahrávanie nového albumu. Práce na ňom prebiehali vo Francúzsku a vydaný by mohol byť niekedy na jar.

Presvedčiť sa o sile nového materiálu, o tom, akým štýlom podá Glenn staré kúsky, ale aj o celkovom fungovaní kapely naživo sa konečne budú môcť aj fanúšikovia na Slovensku. Aktuálne teda už len kvarteto The Dead Daisies v zložení David Lowy – gitara, Doug Aldrich – gitara, Deen Castronovo – bicie a Glenn Hughes – spev a basgitara dorazí do bratislavského MMC 4. júla.

   Keďže sa doteraz žiadna z predchádzajúcich zostáv na Slovensku neobjavila, prichádza jedinečná možnosť, ako si vychutnať túto superskupinu.

THE DEAD DAISIES
4. júl 2020
MMC, Bratislava
FB udalosť
Vstupenky

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←