Ďalšia zmena v The Dead Daisies

Zdieľať

Neuplynulo ani poldruha roka a v superskupineTHE DEAD DAISIES sa udiala ďalšia personálna zmena. Pri tejto kapele by to už ani nikoho prekvapiť nemalo, ale…

V piatok 22. januára vydali The Dead Daisies nový album Holy Ground. Tak ako pri predchádzajúcej zmene osadenstva skupiny, keď odchádzajúcich Johna Corabiho a Marca Mendozu nahradil Glenn Hughes (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath, Gary Moore, Black Country Communion,…), aj teraz sa najprv začali šíriť dohady medzi fanúšikmi na sociálnych sieťach. Spomínal sa odchod hráča na bicie Deena Castronova (Bad English, Hardline, Journey, Revolution Saints…).

Kapela oficiálne vyhlásenie doteraz nevydala, ale Castronovo cez víkend na svojom facebooku áno. Píše v ňom, že rozhodnutie opustiť skupinu nebolo ľahké, pretože si váži svojich bývalých spoluhráčov a že tento krok mu dá čas na rodinu po rozsiahlych turné (aj keď posledné turné s The Dead Daisies skončilo pred vyše dvomi rokmi a tohtoročné je preložené o rok). Ďalej píše, že má naplánovanú menšiu operáciu chrbta, aby sa mohol vrátiť na cesty, hrať a robiť to, čo má rád.

Náhradníkom za Deena by mal byť (opäť podľa nepotvrdených informácií) Tommy Clufetos (Alice Cooper, Ted Nugent, Rob Zombie, Ozzy Osbourne, Black Sabbath…). Áno, je to ten Clufetos, ktorý hral s Black Sabbath na ich rozlúčkovom turné The End Tour. V The Dead Daisies by mal mať taktiež úlohu koncertného hráča.

Fanúšikovia sú zvedaví, ako sa po odchode Deena naživo so starými skladbami popasuje Hughes, keďže práve v nich mal Castronovo vďaka svojej farbe hlasu nahradiť Corabiho.

Na vlastné uši sa o fungovaní najnovšej zostavy The Dead Daisies budeme môcť presvedčiť, ak to situácia dovolí, až o rok. Prvý koncert kapely na území Slovenska bol kvôli pandémii preložený z júla 2020 na tohtoročný február, žiaľ, po zhoršení situácie na celom svete je bratislavský koncert znova posunutý, tentokrát na 12. február 2022.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←