Rosa Nocturna vydala lockdown video k piesni Padám

Zdieľať

„Zakázali zpívat a zakázali hrát…“ – ale s tým sa členovia českej formácie ROSA NOCTURNA, samozrejme, len tak nezmierili a siahli po moderných technológiách. Každý z nich nahral a natočil svoj part k piesni Padám doma, vo svojom štúdiu. Sami muziku zmixovali a rovnako sami zostrihali aj video. Výsledkom je jednoduchý domáci lockdown klip.

Zvláštnosťou je, že oproti verzii zaradenej na najnovšie CD Andělé a bestie, môžete v klipe počuť plnú, neskrátenú verziu textu skladby Padám. Kapela priznáva, že pri mixovaní na dosku zaúradoval škriatok a rozšírený refrén sa kamsi podel. Na domácom videu si ale skladbu vychutnáte v plnej dĺžke s celým textom.

Ale keďže toto video tvorila kapela len v základnej zostave, ubudli z nej husle a flauta. Skladba tým nadobudla určitú priamočiarosť, pričom viac vynikli hlavné nástroje a hlas.

Ešte pred lockdownom stihla kapela nahrať akustický koncert, ktorý je momentálne v strižni a mal by vyjsť najneskôr začiatkom mája. O novinky z táboru kapely Rosa Nocturna teda nebude núdza ani v blízkej budúcnosti. A nám neostáva iné, ako veriť, že onedlho si ich budeme môcť konečne pozrieť opäť aj naživo.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←