Ravenclaw začínajú oslavy 20. výročia živákom

Zdieľať

Bol rok 2017 a koncerty ešte bežali v plnom prúde. Košická kapela RAVENCLAW sa rozhodla zachytiť svoje živé vystúpenia. Nahrávalo sa klasicky na multitrack, a teda každá jedna zvuková stopa, ktorá išla z aparatúry smerom do obecenstva, prechádzala cez digitálne nahrávacie zariadenie. Ravenclaw vytiahli nahrávky v časoch, keď sú živé koncerty len veľmi vzácne.

Výsledkom je VITAM VIVERE – živý album, na ktorom je spolu 11 piesní, z toho 4 piesne s hviezdnym hosťom za mikrofónom. Album sa totiž nahrával na koncertoch, na ktorých kapele hosťoval Kai Hansen (Helloween, GammaRay).

Keďže vydanie albumu vychádza na 1. január 2022, bude to prvá novinka, ktorú Ravenclaw prinesie pri príležitosti 20. výročia založenia skupiny. Booklet albumu je preto naplnený rôznymi raritnými fotografiami, ktoré zachytávajú spomienky „dvadsiatnikov“ na niekoľkých stranách.

Blížia saVianoce, a tak kapela ponúka fanúšikom možnosť dostať sa k fyzickému albumu už pred Vianocami, aby urobili radosť sebe aj svojim blízkym už teraz. Zaujímavosťou je podpísanie každého CD objednaného do Vianoc, a to všetkými členmi a hosťom.

Album VITAM VIVERE vychádza na klasickom fyzickom CD s bookletom, ale aj v digitálnej podobe vo vyše 250 online svetových obchodoch.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←