Punkáči Deťom pripravujú najväčší ročník. Pritiahnu aj britské legendy

Zdieľať

Napriek pandémii sa v termíne 24. – 27. august 2022 bude konať najväčší ročník benefičného festivalu Punkáči Deťom v histórii.

Organizátorom sa podarilo prilákať legendárne britské kapely ako THE EXPLOITED, THE ADICTS či THE TOY DOLLS, ktoré sú na scéne už vyše 40 rokov. Hviezdny punkový line-up dopĺňajú aj mená ako The Baboon Show, Moscow Death Brigade či českí SPS. Domácu scénu budú reprezentovať kapely ako Slobodná Európa či Polemic.

Mnoho festivalov sa rozhodlo ročník 2021 pre pretrvávajúcu pandémiu vynechať. Tím stojaci za festivalom Punkáči Deťom sa rozhodol pripravený program neprekladať a napokon zorganizoval festival s najväčšou produkciou vlaňajšieho festivalového leta. Hoci vystúpilo vyše 70 kapiel, plán bol pôvodne ešte megalomanskejší: ,,V roku 2021 sme oslavovali 10. narodeniny festivalu. Plán bol jasný: jubilejný ročník musí byť najväčší. Zabookovali sme fakt zaujímavé zahraničné mená, kvôli pandémii sme však museli niektoré kapely prebookovať na rok 2022. Chvalabohu, väčšina z nich napokon vystúpi tento rok,” tvrdí hlavný organizátor festivalu Andrej Siget.

Festival Punkáči Deťom sa v roku 2019 presťahoval na trenčianske letisko, ktoré je známe predovšetkým fanúšikom festivalu Pohoda. Tento krok umožnil organizátorom rozšíriť počet účinkujúcich a pridať dodatočné atrakcie či aktivity pre návštevníkov. ,,Na áčkovom “stejdži” vystúpia nielen britské legendy, ale aj československá špička v žánri ako napríklad Davová Psychóza či Slobodná Európa. Pripravili sme tiež priestor pre množstvo zaujímavých mladých kapiel. K tomu máme akustický B-stage, kde sa okrem koncertov konajú aj prednášky, stand-up či slam poetry,” dodáva Andrej Siget.

Hlavnými myšlienkami festivalu sú benefícia a solidarita. Výťažok zo vstupného sa prostredníctvom občianskeho združenia odovzdáva deťom v núdzi. Návštevníci festivalu zakúpením lístka získavajú nielen možnosť uvidieť najväčší line-up v histórii festivalu, ale tiež priamo prispievajú na pomoc deťom. Vstupenky na festival si môžete zakúpiť na webe Punkáčov Deťom.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←