Festival s dobrým srdcom Punkáči Deťom sa vracia na obľúbené miesto

Zdieľať

Dvanásty ročník festivalu Punkáči Deťom prinesie štyri dni plné punku, punk rocku, ska, reggae a rockabilly do kempingu na rybníkoch v Opatovciach pri Trenčíne. Na dvoch pódiách sa predstaví viac ako 60 kapiel z celého sveta, medzi nimi aj legendy ako U.K. Subs, Cockney Rejects, Paddy And The Rats, Lion’s Law, The Hillbilly Moon Explosion, Los Fastidios, Maid Of Ace, Crim a ďalší.

Z domácej slovenskej a českej scény sa môžu návštevníci festivalu tešiť na preverených hudobníkov zo skupín ako Totální Nasazení, Načo Názov, Hoten Toten, Houba, Nežfaleš, Čad, Vision Days, Punkreas, Karpina, Hudba z Marsu či Nekultúra, v kombinácii s mladými kapelami ako Supertesla, Berlin Manson, Marhule či Rumaska.

Festival Punkáči Deťom sa v rokoch 2019-2022 konal na známom letisku v meste Trenčín. Aktuálny ročník sa však vráti do pôvodného areálu v kempingu na rybníkoch v obci Opatovce pri Trenčíne. „Mnohí fanúšikovia si pôvodné miesto konania festivalu obľúbili. Je prírodnejší, útulnejší a v dobrom slova zmysle “punkovejší” než letisko, medzičasom dokonca prešiel renováciou. Oproti predošlým ročníkom na rybníkoch pribudne aj B-stage a ďalšie atrakcie,” tvrdí zakladateľ festivalu Andrej Siget.

Festival Punkáči Deťom je však viac než len hudobné podujatie – dôležitým prvkom festivalu je aj spoločenský presah. Hlavným motívom festivalu je benefícia, každý rok sa časť tržieb zo vstupného odovzdáva na pomoc deťom v núdzi prostredníctvom OZ Punkáči Deťom.

Festival sa tiež snaží šíriť povedomie o punkovej subkultúre, o jej hodnotách tolerancie, empatie a vzájomnej podpory. Súčasťou festivalu sú aj stánky neziskových organizácií, ktoré sa angažujú v riešení akútnych spoločenských problémov. Medzi nimi budú napríklad Združenie STORM, Lesoochranárske združenie VLK a iné.

Festival sa uskutoční v termíne 23. – 26. august v kempingu Rybníky Opatovce, ktorý je situovaný len 2 km od trenčianskeho letiska.

Zdroj: Punkáči deťom; Matej Sovič/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←