Pulse Of Silence prekračuje most ilúzie s novým albumom

Zdieľať

Pulse Of Silence je sólový postrockový projekt, za ktorým stojí gitarista Marek Cikatricis z Bratislavy. Tento projekt vznikol veľmi spontánne presne pred rokom, v máji 2022, a po úspešnom vydaní debutového EP teraz prichádza s plnohodnotným albumom Across The Bridge Of Illusion.

„Keď som sa jedného dňa „náhodou“ zahĺbil do počúvania skladieb od môjho obľúbeného hudobníka, v tej chvíli mi prišlo jasné uvedomenie, že toto je presne tá hudba, v ktorej nachádzam to, čo som tak dlho hľadal. Hudba, ktorá mi hovorí z duše a ktorú chcem robiť tak, ako ju cítim, sám, podľa vlastných pravidiel, alebo lepšie povedané, bez pravidiel. Žiadne môžem alebo nemôžem – proste len čistá kreativita. A tak vznikol Pulse Of Silence,“ opisuje vznik projektu Marek.

Po EP Embrace Of The Unknown v máji 2022 teraz prichádza 47 minút čistého ambient post rocku v podobe albumu Across The Bridge Of Illusion. Hudobná kompozícia albumu stavia na minimalizme a dáva dôraz na gitarové melódie plné emócií, atmosféry a na prácu s priestorom. Album je mixom skladieb, ktoré vznikali pred rokmi so súčasnými, oveľa vyzretejšími skladbami, ktoré už po rokoch hrania a skúseností zosobňujú úplne iné kvality.

„Ideu tohto albumu som mal v hlave už veľmi dlho. Túžil som vytvoriť album, ktorý bude cez hudbu rozprávať o našich vnútorných ilúziách, v ktorých si často nevedome spočívame, zdanlivo bez možnosti vystúpiť z nich. Ale tá možnosť tu je vždy – na albume ju symbolicky reprezentuje most, ktorý nám pomáha tieto ilúzie prekročiť a žiť život v pravde a jasnosti,“ hovorí gitarista.

Produkcia, nahrávanie a mix bol v rukách Mareka Cikatricisa. O masteringalbumu sa postaral Ján Zborovjan z Audio Wizzards. Za grafickou stránkou albumu stojí Mária Mazúchová, tvoriaca pod svojou značkou Royal Eyes. Celý album je dostupný na streamovacích platformách alebo na YouTube. Album má ambíciu prejsť aj do fyzickej podoby vo forme CD/USB, kvôli čomu bol založený crowdfundingový projekt.

Zdroj: Pulse Of Silence

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←