Parricide vydali prvý klip až po rozpade

Zdieľať

Kapela PARRICIDE z Jihlavy vznikla v roku 1993. Žánrovo sa od začiatku radila k deathmetalovým formáciám, no svoju tvorbu rada posúvala za hranice žánru. Experimentovala a primiešavala do svojej hudby doommetalovú melanchóliu aj mnohé technické prvky. Svoju tvorbu po prvý raz predstavila na deme The Book Reamins Open (1996) a o rok neskôr vydala debutový album The Threnody For The Tortured (1997).

„Na debute si cením to, že bol podľa môjho názoru v miestnych vodách dosť originálny, čo sa predovšetkým týka výraznej melodiky a zaujímavých kompozičných nápadov,“ spomína na štúdiovú prvotinu gitarista Petr Judas Kružík. Druhý, tentoraz koncepčný album Incidents In The Extincts Spot vyšiel v roku 1999. Tento počin bol zároveň aj posledným z dielne Parricide.

Kapela síce pracovala aj na novom materiáli, ale ten už svetlo sveta neuzrel. „Delili nás rozdiely v názoroch na materiál, ktorý potom nebola energia presadiť u fanúšikov. Záverečnú fázu Parricide mapoval materiál nazvaný Trajectory Of The Fall. Ten sme ale, bohužiaľ, do štúdia nedoviezli,“ hovorí opäť Petr Judas Kružík. Kapela sa napokon v roku 2001 rozpadla. Dá sa ale povedať, že z jej popola povstali kapely Absolutezero, Harmony Bay či obľúbení Elysium.

Parricide sa po 21 rokoch od vydania debutu pripomenuli reedíciami svojich dvoch štúdiových albumov pod štítkom Pařátu. Tie vyšli v auguste 2018 a označujú sa ako spomienka na to najlepšie z českého technického death metalu: „Vypočul som si to a neznie to zle. Myslím, že v tej dobe to musela byť na koncertoch celkom slušná ‚šleha‘. Materiál je kvalitný na oboch albumoch, ale na druhom je počuť vývoj ako u hráčov, tak aj v štúdiovej technike,“ okomentoval albumy Marek Ashok Šmerda, bývalý člen Root a súčasný gitarista Cradle Of Filth.

Keďže sa CD reedícia uchytila a teší sa záujmu fanúšikov po celom svete, kapela sa im rozhodla odvďačiť ďalšou novinkou, a síce úplne prvým videoklipom. Parricide zverejnili klip k piesni Ineradicable z albumu Incidents In The Extincts Spot.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←