Ovplyvní Inprobus názor na demo nahrávky? (recenzia)

Zdieľať

Priznám sa, že som vždy mal rešpekt voči demo nahrávkam. Predovšetkým voči tým thrashovým, deathmetalovým a blackmetalovým. Zvuk tých, ktoré som mal možnosť počuť, ma odradil natoľko, že som sa dlhé roky mnohým ďalším cielene vyhýbal. Až doteraz. V máji tohto roku totiž pod štítkom Slovak Metal Army nahralo deathmetalové kvarteto INPROBUS zo Štúrova demo nahrávku s názvom Retribution. A urobil som dobre, že som sa jej nevyhol.

Inprobus

Úvodná a zároveň titulná skladba začína v miernom tempe. Priamočiara, ale veľmi vydarená skladba s kvalitným gitarovým materiálom, sólom a skvelým vokálom ma vtiahla do diania prudšie, než som očakával. Ani som sa nenazdal a už sa mi do uší drala o niečo dravejšia Sucker, s výrazne ťažším riffom v strednej pasáži a ešte lepším gitarovým sólom.

Podobne rytmické a priamočiare sú aj piesne Torment And Sorrow, Just Push Me MorePossessed, ktoré človeka musia upútať opäť aj po vokálnej stránke. V skladbe History Replay ma trochu sklamal nástup gitár, pretože som po úvode v réžii bicích čakal o čosi technickejší gitarový rozklad, no neskorší riff to aspoň trochu vyžehlil.

Necelá polhodina so šesticou skladieb kapely Inprobus ubehla ako voda. Priamočiara tvrdá muzika, ktorá sa na nič nehrá a nič nerobí na úkor kvality, si poslucháča jednoducho pritiahne. Nápaditá hudba plná surovosti, dravosti, ale aj melodickejších gitarových pasáží a vydarených sól. Pridajte k tomu skvelý vokál a kvalitný zvuk. Musím sa kapele poďakovať, že svojím death metalom vo mne zabila a nadobro pochovala všetky predsudky voči metalovým demám. 

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Jeden komentár

  1. Vojtech Német on

    Ďakujeme za hodnotenie…..budeme sa snažiť nahrať aj ďalšie sklady k poslechu i k tanci 🙂

    Vojto
    Lead guitar
    INPROBUS

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←