Nosferatu vstáva v druhom singli Not Promising Case

Zdieľať

Uplynuli už štyri mesiace, odkedy dolnokubínske gotické hard&heavy kvinteto NOT PROMISING CASE vydalo debutový singel Klamem. Ale ešte štyri mesiace si počkáme na ich rovnomenný debutový album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta v magický dátum 23.02.2023. To je však ešte stále z väčšej časti hudba budúcnosti.

V posledný októbrový deň, na Halloween, sa kapela rozhodla skrátiť čakanie sebe i svojim fanúšikom druhým singlom, ktorý azda v príznačnejší deň ani vyjsť nemohol. Pieseň sprevádza ešte ponurejšia atmosféra, ako tomu bolo pri prvotine kapely. Podmanivý spev, hutná gitara, rozlievajúca sa klávesová melodika a slovenský text odkazujúci na jedinú kultovú postavu.

Nosferatu, postava neodmysliteľne spätá s Oravou rovnako ako kapela samotná. Nebude náhoda, že skladba, na ktorú sa desať rokov viac-menej iba prášilo, vyšla v štúdiovej podobe v tom istom roku, keď slávny rovnomenný horor slávi storočnicu. 

Aj táto pieseň sa okrem zverejnenia na mnohých streamovacích platformách dočkala lyric videa – tentoraz kresleného – ktoré vzišlo z autorskej spolupráce Dominiky a Schnapsa. O nahrávanie sa opäť postaralo štúdio Apollo a mixing a mastering si vzal na starosť Jaro Plichta.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←