Najlepší Valentín bol ten čierny

Zdieľať

Ako ste oslávili valentínsky víkend? Ak tento sviatok oslavujete. No pokiaľ aj nie, na východe bol Valentín čierny.

V popradskej malej Rock fabric sa v sobotu 12. februára zbehla dosť veľká časť metalovej komunity z východu, severu a stredu Slovenska. Dôvod bol jednoduchý. Po veľmi dlhej dobe koncertných suchôt sa tu uskutočnila akcia rôznych metalových žánrov so setmi piatich kapiel z domácej a českej scény, ktorou bolo piate pokračovanie už tradičného Black Valentine. Tentokrát nám do rytmu zahrali kapely FUNUS, REFORE, EXORCIZPHOBIA, SURGERY a MARTUROS.

Večer otvorili Bratislavčania Funus, ktorých sme, bohužiaľ, nestihli vidieť a počuť, keďže sme sa na cestu dostali neskôr, než sme plánovali. Ale na druhý chod večera Refore z Valašska sme prišli akurát včas. Dunivý hukot ich nástrojov nás privítal hneď po príchode.

Refore nám servírovali nefalšovaný poctivý thrash metal, ako sa patrí, a to vrátane príslušného vzhľadu a predstavenia na pódiu. Ich set mierne utrpel iba horším zvukom, za ktorý oni nemohli. Na malý priestor zvukár použil možno až príliš veľa zvukul. Je to škoda, keďže inak bola kapela ešte aj veľmi dobre zladená.

Čo sa týka odohraných skladieb, odznievali väčšinou veci z ich debutového albumu Built To Nothing. Medzi inými sme si mohli napríklad vypočuť Reason To Exist, ku ktorej nedávno natočili aj klip, či podľa ich slov jednu z tvrdších vecí Where Is Your Heaven.

Večer sa niesol na vlnách thrashu aj s ďalšou bandou Exorcizphobia, ktorí podobne ako Refore prišli od našich bratov Čechov. Tí v programe vyplnili dieru po Arawn, keďže kvôli chorobe gitaristu rušili celé turné.

Exorcizphobia nie sú žiadni nováčikovia na scéne a opäť len potvrdili svoje kvality – nielen tým, že dostáli povesti o poriadne živelných vystúpeniach. Na svoje si pri nich nepochybne prišiel každý fanúšik klasického thrash metalu.

Predposlednou kapelou večera boli domáci chirurgovia Surgery. Tí nás všetkých nepochybne ,,zarezali“, ako sa patrí. Ale dalo sa od nich vôbec čakať niečo iné? Ak do tej chvíle ešte niekoho hudba v klube nenakopla, o čom silno pochybujem, tak teraz sa tomu tak isto stalo.

Domáca banda predviedla ich typické živelné vystúpenie, ktoré zahŕňalo charakteristické pripojenie sa speváka Rasťa k davu pod pódiom a neskôr sa zase naopak ľudia pripojili na pódiu ku kapele.

Ako to už na poriadnych akciách býva, vždy musí prísť aj zlatý klinec programu. Tým boli v tomto prípade Marturos, ktorí boli náhradou na poslednú chvíľu za legendárnych Dehydrated, keďže tí sa nemohli dostaviť pre spevákovu chorobu. Po čisto mužských vokáloch sme sa na záver večera dočkali aj jemného ženského hlásku.

Čo ostatné kapely vo veľkom začali, to Marturos patrične dokončili a úplne nás dorazili. Striedali staršie i novšie pecky, krásne spolupracovali s davom a ešte si počas ich setu organizátor akcie strihol stage dive.

Išlo o výbornú akciu, čo sa s takým kapelným obsadením dalo očakávať. Po toľkých koncertných suchotách to bolo výborné odreagovanie sa. Skvelá atmosféra, skvelá hudba, skvelí ľudia a výborná organizácia, skvelá atmosféra. Niet viac čo dodať.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←