MF prichádzajú s novým singlom

Zdieľať

Punkrocková partička z Trenčína MF nezaháľa a vypúšťa von už druhý singel v tomto roku. „Posledné mesiace sme strávili v skúšobni vymýšľaním nových songov,“ uviedol gitarista Matej Martiš. Nový singel s názvom Noc sa nekončí sa tentokrát rozhodli urobiť iným štýlom.

„Doteraz sme tvorili piesne tak, že sme mali text a potom vznikla hudba. Teraz sme to spravili naopak, spravili sme hudbu a potom sa napísal text. Tento spôsob je trochu náročnejší. Zistíš, že máš super hudbu, a teraz do toho ťažko vymyslieť slová,“ poznamenal spevák Martin Guriš.

„Text je o tom, že všetci starneme, ale napriek všetkým novým povinnostiam sme to stále my. Naša hudba a naše staré ja nás stále motivujú, aby sme to všetko nebrali až tak vážne a aby sme stále držali spolu ako kamaráti a komunita,“ porozprával autor textu Rastislav Getta.

MF ku skladbe zverejnili aj video. „Klip sa nám veľmi páči aj napriek tomu, že sme zjednodušili prístup k obrazu. Rozhodli sme sa vytvoriť naše prvé lyrics video. Nejde však o klasické lyrics video, kde sa striedajú slová z piesne. Myslím, že fanúšikovia budú milo prekvapení,“ povedal Martin Guriš.

O réžiu videoklipu sa postaral Peter Repta. Produkčne sa na skladbe podieľala samotná kapela. „Pieseň sme sa rozhodli nahrať v štúdiu VOLUME PRODUCTION v Trenčíne, s ktorým sme spolupracovali aj pri predchádzajúcom singli Klameme si do očí. Do konca roka náš čaká ešte zopár koncertov. Prioritne sa ale chceme zamerať na písanie nových piesní, ktoré plánujeme vydať v roku 2023 ako single,“ dodal Martin.

Kapela MF pôsobí na hudobnej scéne od roku 2002 a tvorí ju Martin Guriš (spevák), Matej Martiš (gitara, sprievodné vokály), Patrik Kováčik (gitara, sprievodné vokály), Roman Blažej (basgitara, sprievodné vokály), Matúš Spurný (bicie nástroje). Koncom roka 2009 vydala kapela debutový album s názvom Nabité a v roku 2020 vydali EP, ktoré nesie názov Druhá šanca.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←