Angelus Revival prinesie benefičné hity rockových legiend

Zdieľať

Po úspešnom benefičnom festivale Angelus Feste a následnej klubovej Angelus (After) Party, na ktorých sa spolu vyzbieralo takmer 4900€ pre Svetielko nádeje, pripravili organizátori ďalšie dve benefičné podujatia na september. Ich výťažok bude určený pre OZ Onkológia BB na nákup chladničiek na onkologické oddelenie Roosveltovej nemocnice.

17. septembra sa v Stredoslovenskom osvetovom stredisku v Banskej Bystrici uskutoční open-air benefičný rockovo-metalový koncert Angelus Revival, na ktorom sa fanúšikom predstaví zaujímava zostava tribute/revival kapiel.

Hneď v troch z nich nájdeme členov výbornej bratislavskej progmetalovej kapely Castaway. Spevák Mayo Petranin so skupinou WARRIORS OF STEEL (v zostave nájdeme aj ďalších dvoch členov Castaway – bubeníka Janka Kovára a basáka Zolyho Darabana) zahrá a zaspieva hity americkej legendy heavy metalu, kapely Manowar.

Ďalší člen Castaway, klávesák Andrej Kutiš, sa predstaví v role speváka v ALICE COOPER REVIVAL. Skvelé rockové pecky Poison či Hey stoopid pozná každý fanúšik rocku a metalu a počuť ich naživo bude nepochybne zážitok.

Hity AC/DC zahrá kapela BAC/DC, v ktorej radoch pôsobí piaty člen Castaway – gitarista Peter Bulík, ktorého (a to bude možno pre mnohých prekvapenie) môžeme vidieť aj na obrazovkách RTVS, keďže je aj členom Milujem Slovensko Band.

MOTORSCREAM PROJECT z Veľkého Krtíša založil gitarista Pali Ďuriš po rozpade Midnight Scream pôvodne ako tribute kapelu a poctu Motörhead. Aktuálne sa už prezentujú vlastnou tvorbou a majú na konte debutový album z roku 2020. V Banskej Bystrici sa teda vrátia na začiatok svojej kariéry a zahrajú nesmrteľné skladby Lemmyho a spol..

V zostave kapiel Angelus Revival nechýba ani domáca banskobystrická kapela BROKEN RAIN, ktorej vystúpenie sme si mohli vychutnať nedávno na Angelus (After) Party. Tentoraz namiesto vlastnej tvorby predvedie hity rockových legiend Judas Priest, Black Sabbath, Deep Purle, Led Zeppelin, Kiss či Whitesnake.

S Angelus Revival súvisí aj ďalšie benefičné podujatie, a to Cestovateľské kino – Nepoznaný Irak, ktoré sa uskutoční 21. septembra 2022 v Klube 77 v Banskej Bystrici. Aj výťažok z neho bude určený pre OZ Onkológia BB. Neúnavný milovník nepokojných krajín Peter Gregor – ktorý je tiež fanúšikom metalu a najmä kapely Orkrist – porozpráva o niekoľkých návštevách irackej republiky za posledných 10 rokov.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←