Melissa predstavuje svoje videoklipy

Zdieľať

Ktovie, prečo je rockerom medieval folk taký blízky. Možno je to jeho atmosférou. A presne atmosférou určite mnohých z vás zaujme aj česká kapela MELISSA. Toto zoskupenie vlani vydalo hneď dva akustické albumy. Na doske Taverna sa navyše po prvý raz s kapelou predstavila aj speváčka Lucka. Texty tejto medieval-folkovej chuťovky sú inšpirované stredovekou históriou, ale nájdete tam aj keltské odkazy.

„Niektoré pasáže textov som si musel overovať v knihách, pretože pokiaľ je text zasadený do konkrétnych miest alebo súvislostí, nechcem v ich popise historické nezmysly,“ hovorí vedúca osobnosť kapely Petr Kohoutek. A detailov zo stredoveku či keltskej histórie na albume nájdete ozaj neúrekom. Napríklad v skladbách Jarmark či Nemeton.

Popri tomto diele ale autorské duo Petr a Lída nezanevrelo ani na inštrumentálnu tvorbu. Vďaka tomu vlani svetlo sveta uzrelo aj pokračovanie albumu a Due s názvom a Due Part II. Tento album obsahuje dvanásť nových pôvodných skladieb, predovšetkým v obsadení akustická gitara a husle. Na rozdiel od prvej časti sú ale niektoré skladby obohatené aj o perkusie a v jednej zaznieva dokonca aj elektrická gitara.

Po vydaní týchto albumov prišiel rad aj na natočenie videoklipov. Vizuálnu podobu nadobudli dve piesne z albumu Taverna. K piesni Děvečka natočila kapela klip v parku zámku Kačina. Klip skladby Hlas srdce je štylizovaný do histórie. A Due Part II si vyslúžilo dokonca ešte o jeden audiovizuálny zárez viac: „Takmer všetky videá sme zatiaľ natočili v Kutnej Hore alebo jej blízkom okolí. Výnimkou je video, ktoré sme s Lídou natočili v okolí Hlinska na mieste hradiska, z ktorého sa kedysi strážila obchodná cesta. Toto video je ale ešte vo výrobe,“ hovorí Petr.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←