Me And That Man – rovnaká kapela, rovnaké mesto, iná šou

Zdieľať

Neprešlo ani pol roka, od kedy ME AND THAT MAN navštívili so svojím turné niekoľko poľských miest. Avšak minulý rok bol pre kapelu a jej fanúšikov veľmi bohatý. Okrem turné vydali nový štúdiový album New Man, New Songs, Same Shit. Vol.2 a onedlho nato singel Fight s Johnom Porterom. Nečudo, že po takomto úrodnom tvorivom období kapela nechcela fanúšikom odoprieť možnosť vypočuť si nové piesne aj naživo. Rok 2022 preto Me And That Man odštartovali ďalším turné po poľských mestách. V piatok 21. januára navštívili aj Krakov a my sme pri tom opäť nemohli chýbať.

Keďže zima a open air veľmi nejdú dokopy, krakovský koncert sa tentoraz konal v zastrešených priestoroch Hype Parku. Dvere, respektíve vchod do vstupného stanu sa otvoril presne o 19. hodine. Organizátori pre fanúšikov pripravili aj veľmi milú možnosť vymeniť si pri vstupe svoje online tikety za zberateľské vstupenky. V priestoroch pripomínajúcich hangár nechýbala šatňa, stánok s merchom kapiel, toalety ani občerstvenie.

Ako prvé na pódium vyšlo tridsať minút po 19. domáce trio TARABAN. Na jednej strane bolo cítiť, že kapela má doma slušnú fanúšikovskú základňu, no na strane druhej sa nedá odoprieť, že si páni hneď prvou skladbou omotali okolo prsta všetkých zúčastnených. Už pri prvých tónoch sa totiž priestor pod pódiom zaplnil raketovou rýchlosťou.

Psychedelický rock kvitol predovšetkým cez podmanivý zvuk gitary, ktorú držal v rukách Maciek Trojanowski. Pri svojich skvelých sólach vyzeral ako v tranze. Bubeník Kris Gonda zas nekonečnými prúdmi posielal publiku svoju energiu a ono ju kapele nadšene oplácalo. Nebolo skladby, po ktorej by sa z publika neozvalo oduševnené bravó. Nemenej výraznou postavou bol ale aj basový gitarista a spevák Daniel Suder. Ako vystrihnutý zo zlatej éry glam rocku sebavedomo napochodoval na pódium a svoj podmanivý spev až s nepochopiteľnou ľahkosťou dopĺňal bezchybnou hrou na basu.

Trištvrtehodinka s takýmto kvalitným hosťom ubehla ako voda a z pódia po búrlivom potlesku nezmizla len prvá kapela, ale v okamihu aj celá jej aparatúra a v priebehu pätnástich minút tak bolo pódium nachystané pre hviezdu večera.

Krátko po pol deviatej už na pódiu stál Nergal a koncert svojej kapely začal podmanivým sólom. Úvodná pieseň z posledného albumu Black Hearse Cadillac znela v jeho podaní azda ešte naliehavejšie ako na nahrávke. K frontmanovi sa pridal zvyšok kapely a spoločne z nového albumu hneď na začiatok fanúšikom darovali ešte skladbu Under The Spell. Sasha a Mateo v nej, podobne ako napríklad v How Come? či Run With The Devil, opäť predviedli, že bez problémov nahradia akéhokoľvek mužského hosťa z posledných dvoch štúdiových albumov.

Napokon sa ku kapele pridal aj John Porter. Aj napriek tomu, že sa k publiku zväčša prihováral svojou bezchybnou poľštinou, ani na okamih nezaprel svoju britskú eleganciu a nenapodobiteľný humor. Sledovať tohto skúseného muzikanta, ako sa dokáže na pódiu odviazať a celý sa rozdať svojim fanúšikom, je vždy neopísateľným zážitkom.

Kapela vrátane prídavku odohrala sedemnásť piesní. Podobne ako v lete nechýbal ani akustickejší set na barových stoličkách a Johnovo nezameniteľné sólo so skladbou Of Sirens, Vampires And Lovers. Odzneli kúsky zo všetkých troch albumov a, samozrejme, aj najnovší singel Fight. Táto skladba spolu s piesňou Blues & Cocaine, po ktorej nasledovala, boli pre mňa absolútnym vrcholom večera. Energia, ktorá pri nich z kapely sršala, napĺňala halu ako prívalová vlna.

Je vždy úžasné vidieť, ako si umelci vážia svojich fanúšikov. Aj tentoraz Nergal s obrovskou srdečnosťou a pokorou ďakoval všetkým, ktorí sa koncertu zúčastnili aj napriek neustále zlej pandemickej situácii. Neviem odhadnúť, či sa koncertu zúčastnilo aspoň rovnaké množstvo ľudí ako v lete, ale som si istý, že tento raz kapele darovanú energiu opätovali oveľa oduševnenejšie.

Setlist: Black Hearse Cadillac, Under The Spell, My Church Is Black, Nightride, Get Outta This Place, Surrender, How Come?, On The Road, Run With The Devil, Cross My Heart And Hope To Die, Submission, Of Sirens, Vampires And Lovers, Love & Death, Burning Churches, Blues & Cocaine, Fight, Shaman Blues

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←