Kto sa skrýva za novou superkapelou BPMD?

Zdieľať

Heavymetalové ikony sa spojili a založili kapelu. Už v lete 2019 okúsili, ako by im to spolu ladilo. Spočiatku mali za cieľ hrať len nejaké ich obľúbené rockové vypaľovačky vo vlastnej „heavy“ verzii a poriadne sa pri tom zabaviť. Zábava však prerástla do seriózneho projektu a zoskupenie výrazných metalových mien teraz plánuje vydanie debutového albumu.

Kapela BPMD má názov podľa priezvisk jej členov. Tými sú spevák Bobby Blitz (Overkill), bubeník Mike Portnoy (The Winery Dogs, Sons Of Apollo), basgitarista Mark Menghi (Metal Allegiance) a gitarista Phil Demmel (Vio-lence, ex-Machine Head).

Bližšie detaily o plánovanom prvom dlhohrajúcom albume ešte nie sú známe, no kapela sa naň veľmi teší. „Sme ohromne nadšení z našej prvej nahrávky BPMD. Minulé leto som dostal inšpiráciu a prišiel som s touto bláznivou myšlienkou. A teraz sme tu, ani nie o rok neskôr, a dostane sa na svetlo sveta v týchto skúšaných časoch. Pláneta potrebuje niečo, z čoho sa bude cítiť dobre a z celého srdca na 100% verím, že tieto melódie s tým niečo urobia,“ nadšene hovorí Mark Menghi.

Frontman Bobby Blitz dodáva, že práce na materiáli boli veľmi zábavné a zobrali ich späť k ich koreňom a ešte ďalej do minulosti. Kapela bude mať svoje premiérové vystúpenie koncom mája na charitatívnej akcii v New Jersey.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←