Kam na koncerty: vianočno-silvestrovský špeciál 2020

Zdieľať

A tak sme sa dokoronovali až ku sviatkom. Tento rok celý stál za starú bačkoru, ale snáď ste ho v rámci možností nemali až taký zlý. A hlavne ste ho snáď mali bez korony alebo nekaranténujete zrovna teraz cez sviatky, ale užívate si ich tak, ako sa patrí. Opäť však teda v rámci možností, ako to dovoľuje situácia spojená s lockdownom.

Avšak, ak patríte medzi tých, čo sú zase veľmi rýchlo otrávení zo sviatkov a vecí okolo nich, tak si napríklad zapnite namiesto kolied (hoci aj tých metalových či rockových) nejaký ten live stream. Zopár sa ich bude vysielať aj teraz.

Samozrejme, sviatky-nesviatky, pripomenieme si aj nejaké zaujímavé udalosti aspoň z hudobného sveta. Napokon, práve cez vianočné sviatky, konkrétne 25. decembra 1975, basgitarista Steve Harris založil ikonický Iron Maiden. A iba deň na to, ale o rok neskôr Sex Pistols nahrali skladbu vo Wessex Studios London God Save The Queen, ktorú však vydali až v roku 1977 pri príležitosti strieborného jubilea kráľovnej Alžbety II. Skladba bola na tú dobu dosť kontroverzná a BBC aj Independent Broadcasting Authority ju odmietli hrať. Napriek tomu dosiahla táto pieseň prvé miesto v rebríčku NME.

No a keďže sa musí dodržiavať pi(v)tný režim aj cez sviatky (a asi nielen preto, aby ste sa nezbláznili z rodiny), tak si dajte nejaké to orosené i na zdravie oslávencov z metalových radov. Na Štedrý deň si ale najskôr dajte jedno skôr na uctenie si pamiatky než na oslavu, keďže by práve oslávil sedemdesiatepiate narodeniny frontman Motörhead Lemmy Kilmister. O dva dni neskôr si dajte už na oslavu okrúhlych tridsiatych narodenín frontmana Black Veil Brides Andyho Biersacka, ale aj na päťdesiatesiedme narodeniny bubeníka Metallicy Larsa Ulricha. Deň pred Silvestrom si pripite na Inferna, bubeníka Behemothu, a jeho štyridsiatedruhé narodeniny. A rok ukončite tým, že si dáte orosené na zdravia gitaristu Anthraxu Scotta Iana, ktorý oslávi päťdesiatesiedme narodeniny.

Už zostáva len popriať vám šťastné a veselé, metalové/rockové/punkové sviatky a šťastný nový rok 2021. Dúfajme, že bude lepší ako 2020.

26. december

Bad Religion – druhý zo série streamov pod názvom Decades; každý stream oslavuje inú dekádu kapely; lístky sú dostupné tu

29. december

CKY – stream FuCKYou 2020 Holiday Spectacular; lístky sú dostupné tu

31. december

Kiss – stream KISS 2020 Goodbye; lístky sú dostupné tu

Melvins – prvá časť série streamov Melvins TV: Volume 1; lístky sú dostupné tu

Steel Panther – stream Formal As Fuck; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←