Kam na koncerty: 8. – 10. október 2021

Zdieľať

Príroda sa zafarbuje do mnohých farieb a mapa Slovenska tiež. Tretia vlna sa valí, no koncerty, našťastie, ešte zakázané nie sú. Tak si niečo z tohtovíkendového zoznamu vyberte.

Historické okienko:

8. októbra 2000 sa Radiohead dostali na prvé miesto amerického albumového rebríčka. Zabezpečila im to nahrávka Kid A, ktorá bola ich štvrtou štúdiovou nahrávkou v poradí, zato debutovým úspechom na pôde USA. V Británii sa album držal na prvej priečke albumového rebríčka dva týždne.

9. októbra 1971 sa stala zaujímavá vec v tábore The Who. Nebolo by nič na tom, že odohrali mini koncert na pôde University Of Surrey, keby sa k nim na pódiu nepripojil hosť. John Sebastian im hosťoval s harmonikou počas skladby Magic Bus a stal sa tak jediným hudobníkom, ktorý sa kedy pripojil na pódiu k The Who počas ich koncertu.

Pri poslednej udalosti z hudobnej histórie tohto víkendu sa odkloníme od kapiel. 10. októbra 1902 vznikla spoločnosť na výrobu gitár The Gibson Mandolin. Prvú elektirckú gitaru ES-150 Gibson skonštruovali v roku 1936. V roku 1946 vyrobili jednocievkový gitarový snímač P-90, ktorý neskôr použili aj pri výrobe prvého modelu Les Paul. Prvá gitara Les Paul uzrela svetlo sveta v roku 1952.

Víkendoví oslávneci:

Piatok (8. októbra): klávesáčka Erna Siikavirta (ex-Lordi; 44 rokov)

Sobota (9. októbra): vokalista Fabio Lione (Lione/Conti, Turilli/Lione Rhapsody; 48 rokov)

Nedeľa (10. októbra): vokalista David Lee Roth (ex-Van Halen; 67 rokov), vokalista Eric Martin (Mr. Big; 61 rokov), vokalista a multiinštrumentalista Leo Moracchioli (43 rokov), vokalistka Lzzy Hale (Halestorm; 38 rokov)

Koncerty:

Piatok (8. októbra)

Bratislava – Lemmys Bar – JOHNNY RAMONE NIGHT

Humenné – History Art & Music Club – GRUNGE IS NOT DEAD

Sobota (9. októbra)

Bratislava – Hopkirk Club – REDZED

Bratislava – Kulturák klub – PENTAGRAMČEK, STOPOVÉ PRVKY ASFALTU, BUFET

Brno (CZ) – Melodka – NOĆ VUKA (WOLFARIAN, AETHER, CRUADALAACH, MOLLLUST)

Košice – Cassbar – BRIZOLIT, TATROFKA 200025000, DUŠAN VLK, BLACK LIGHT

Nedeľa (10. októbra)

Špania Dolina – za obecným úradom – KULTÚRA KULTU (výstava ilustrácií metalovej scény)

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←