Kam na koncerty: 5. – 7. november 2021

Zdieľať

Ak ste stále váhali, či ísť ešte tento rok na nejaký koncert, nemali by ste príliš otáľať. Ktovie, či v najbližších týždňoch už nebudú všetky okresy čierne a potom…

Historické okienko:

5. novembra 1977 manažéra Virgin, obchodu s hudobninami v anglickom Nottinghame, zatvorili. Prečo? Lebo mal vystavený veľký plagát na podporu nového albumu od Sex Pistols Never Mind The Bollocks, Here’s The Sex Pistols. Okrem toho došlo k zákazu predávania albumu v niektorých obchodoch pod hrozbou pokuty na základe aktu o neslušnej reklame z roku 1898.

BobDylan 6. novembra 1967 počas trojhodinovej práce v štúdiu nahral skladby All Along The Watchtower a John Wesley Harding. Stalo sa tak v štúdiách Columbia v Nashville v Tennessee. Neskôr vlastnú verziu skladby All Along The Watchtower urobili aj Jimi Hendrix Experience. Hendrix potom dostal od publicistu Michaela Goldsteina, ktorý pracoval pre Dylanovho manažéra Alberta Grossmana, pásku Dylanovej nahrávky skladby.

7. novembra 1974 kontroverzný metalový gitarista Ted Nugent vyhral Národnú súťaž v strieľaní veveričiek po tom, čo trafil veveričku zo vzdialenosti 150 yardov, čo je asi 137 metrov. Počas troch dní, kým súťaž prebiehala, zastrelil ešte ďalších 27 veveričiek. Ted asi naozaj nemá veľmi rád tieto zvieratká.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (5. november): basgitarista Roger Svensson (ex-Mardruk; 56 rokov), gitarista Michael Denner (ex-King Diamond, ex-Mercyful Fate; 63 rokov), vokalistka Angela Gossow (ex-Arch Enemy; 47 rokov)

Sobota (6. november): bubeník Jizmak Da Gusha (Gwar; 54 rokov), gitarista Paul Gilbert (Mr. Big; 55 rokov)

Nedeľa (7. november): gitarista Richard Fortus (Guns N‘ Roses; 55 rokov)

Koncerty:

Sobota (6. november)

Prešov – Stromoradie – PERVERSITY, DEHYDRATED+

Zvolen – Wake Up – PENTAGRAMČEK

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←