Kam na koncerty: 4. – 6. september 2020

Zdieľať

A už tu máme september. S akou veľkou radosťou ste deti vyhnali do školy? Určite ešte nestihli priniesť žiadne známky, ale pokiaľ ide o metalovú mládež, isto ocenia odmenu v podobe koncertu aj vopred, nie?

Samozrejme, s úderom polnoci prvého septembrového dňa prišli zase aj ďalšie zmeny v opatreniach ohľadom korony. Už to tak vyzerá, že väčších koncertov sa v blízkej budúcnosti asi nedočkáme. A preto treba rýchlo využiť, že zatiaľ zostávajú aspoň tie menšie. Veď je to stále lepšie ako nič. Takže šup podporiť nejaké lokálne kapely.

No kým prejdeme ku koncertom, nezabudnime na historické okienko ani na to, kto má tento víkend narodeniny. 4. septembra v roku 476 Odoacer detronizoval vládcu Západnej rímskej ríše Romula Augustula. Stačilo na to, aby sa Odoacer vyhlásil za kráľa Talianska. No a o viac ako tisícročie a niekoľko storočí k tomu sa zase stal v tento deň míľnik z našich hudobných žánrov. Totižto 4. septembra 1964 The Animals odohrali svoj prvý koncert v Amerike, konkrétne si na túto príležitosť vybrali New York.

A kto tento víkend slávi? V piatok si pripomeňte Igora Cavaleru, exbubeníka Sepultury, ktorý slávi okrúhlu päťdesiatku, a spolu s ním oslavuje aj Blackie Lawless, vokalista W.A.S.P, šesťdesiatštvorku. V sobotu zaspievajte na zdravie Charlesa Greywolfa, rytmického gitaristu a štúdiového basgitaristu Powerwolf, ktorý oslávi štyridsaťpäť rokov. Alebo si pripite na tridsaťdeviatku bubeníka Sonaty Arcticy Tommyho Portima či na päťdesiatdvojku bubeníka Rage Against The Machine Brada Wilka. A víkend zakončite telepatickým blahoželaním pre speváka Parkway Drive Winstona McCalla, ktorý oslávi tridsaťosem rokov, či pre bývalého basgitaristu/rytmického gitaristu Pink Floyd Rogera Watersa, ktorého vek sa dorovná na sedemdesiatsedem rokov.

Piatok (4. september)
Bratislava – Club Hron – BIJOUTERRIER

Sobota (5. september)
Bratislava – Amfiteáter Rača – HORKÝŽE SLÍŽE, HOTEN TOTEN, KARPINA
Bratislava – InPark – IMT SMILE
Bratislava – Koncerty na garážach – NEKULTÚRA, PAPUNDEKEL, RUMASKA
Špania dolina – MONTANA METAL FEST
Topoľčany – Tržnica Tri sudy – MAKAR ČUDRA, FÁZA, IRONIC MODERN WORLD
Praha – Palác Akropolis – CULT OF FIRE, MALOKARPATAN

Nedeľa (6. september)
Bratislava – Cyklo Kuchyňa – HECKSPOILER, JOHNNY & THE ROTTEN, JÓB, WINE FAULT

Live streamy:
Piatok
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota
Behemoth – In Absentia Dei; špeciálny koncert z kostola v neznámom regióne, ako uvádza kapela; viac info (vrátane info o poplatkoch) o evente nájdete tu, kde bude dostupný aj samotný stream
Devin Townsend – live stream setu, ktorý mal Devin odohrať tento rok na festivale Bloodstock One Air; lístky sú dostupné tu
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←