Kam na koncerty: 4. – 6. jún 2021

Zdieľať

Zatiaľ to vyzerá tak, že prvé skutočné koncerty budeme mať už koncom tohto mesiaca. Čakanie sa teda skončilo. Budeme sa musieť uskromniť a rátať zatiaľ len s lokálnymi interpretmi. Ale aj domáca pôda má čo ponúknuť, takže ju treba podporiť, lebo doteraz poriadne strádala.

A čo míľniky z hudobnej histórie? 4. júna v roku 1992 sa Poštová služba Spojených štátov rozhodla vydať známky s podobizňou Elvisa. Dizajn dali možnosť vybrať ľuďom, a to buď starého, alebo mladého Elvisa. Nakoniec to vyhral mladý Elvis. Známku napokon predstavila v Gracelande Elvisova manželka Priscilla. Zároveň 4. júna, ale 1984 Bruce Springsteen vydal album Born In The U.S.A., ktorého obal, kde spevák pózuje pred americkou vlajkou v kombinácii s titulnou rovnomennou skladbou spôsobil, že ho ľudia pochopili zle. V skutočnosti je titulná skladba o návrate veteránov z Vietnamskej vojny.

5. júna si pripomenieme jeden koncert z roku 1984. Ide o U2 a ich vystúpenie v amfiteátri v Colorade, čo by nebolo nič výnimočné, keby počas šou nepršalo. Napriek tomu koncert nestratil na energii a kapela z neho nakoniec vydala aj film Under A Blood Red Sky. Zaujímavá je aj vec, ktorú urobili The Rolling Stones 5. júna 1968. Vtedy zabili Kennedyho a The Rolling Stones do svojej novej skladby Sympathy For The Devil vložili odkaz na túto udalosť, keď použili v texte frázu Who killed the Kennedy?, teda Kto zabil Kennedyho?

Na záver víkendu sa prenesieme do 90. rokov, konkrétne do roku 1992, kedy Guns N‘ Roses natočili video ku skladbe November Rain. Klip o dĺžke deväť minút sa stal na tú dobu najdrahším, aký kto kedy urobil. Stál ich 1,5 milióna dolárov s tým, že najviac peňazí vrazili do stavby kostola uprostred púšte, aby Slash pred ním mohol zahrať svoje gitarové sólo.

Víkendoví oslávenci:

Piatok (4. jún): basgitaristka Jeanine Grob (Burning Witches; 31 rokov), basgitarista a gitarista Vagelis Karzis (ex-Rotting Christ, Wolfheart; 37 rokov)

Sobota (5. jún): basgitarista a gitarista Karl Sanders (Nile; 58 rokov)

Nedeľa (6. jún): vokalista Tom Araya (Slayer; 59 rokov), gitarista Steve Vai (61 rokov), gitarista James ,,Munky“ Shaffer (Korn; 51 rokov), vokalista Cristina Scabbia (Lacuna Coil; 49 rokov)

Streamy:

Sobota (5. jún)

Bad Religion – prvý zo série live streamov; každý zo streamov bude oslavovať inú dekádu existencie kapely; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←