Kam na koncerty: 30. apríl – 2. máj 2021

Zdieľať

A máme za sebou prvý týždeň s otvorenými terasami. Priznajte sa, boli ste už na nejakého čapáka alebo ste si to radšej nechali na víkend? Či ešte radšej čakáte? Ale to načasovanie bolo ideálne, keďže až tento týždeň sa začalo hlásiť krajšie počasie. A stále má byť len teplo.

No keďže na koncerty si stále musíme počkať, tak po dobrom čapáčiku si večer doma zapnite aspoň nejakú online šou. V tomto smere bude tento víkend opäť pomerne široká ponuka.

Najskôr však… 30. apríla v roku 1492 dostal Kryštof Kolumbus od Španielska požiadavku na svoju expedíciu, ktorá, ako vieme, viedla k objaveniu Ameriky. 1. mája budeme mať Medzinárodný deň práce. Super, nie? Len keby radšej padol na piatok a nie na sobotu, aspoň by sme mali predĺžený víkend. A na záver týždňa si pripomenieme moment, keď v roku 1536 anglickú kráľovnú Annu Boleynovú zatkli a uväznili za cudzoložstvo, incest, zradu a čarodejníctvo.

V hudobnej histórii sa tentokrát pozrieme na rekordy. Prvý z nich urobili Led Zeppelin 30. apríla 1977, keď odohrali koncert pre 76 229 ľudí, čo značilo vtedy najväčšie publikum na koncerte jednej kapely. Prekonali tak svoj vlastný rekord z roku 1973, kedy mali na koncerte 56 800 ľudí. O niečo novší rekord sa udial 1. mája 2006. Do Guinnessovej knihy rekordov sa vtedy zapísali gitaristi. Konkrétne to bolo 1 581 gitaristov, ktorí simultánne v poľskom Wroclawe zahrali Hey Joe od Jimiho Hendrixa. Na konci víkendu sa od rekordov odkloníme a pripomenieme si turné Judas Priest z roku 1986. Práve vtedy ich spevák Rob Halford prvýkrát vystupoval triezvy. Len niekoľko mesiacov predtým totiž Halford podstúpil odvykačku.

A na koho zdravie to budeme piť na terasách toho čapáka? V piatok napríklad na vokalistu Amorphis Tomiho Joutsena (slávi štyridsaťšesť rokov) a gitaristu/speváka Insomnium Villeho Frimana (oslavuje štyridsiateprvé narodeniny). V sobotu si pripime trebárs na exbubeníka Týr Amona Djurhuusa Ellingsgaarda (oslávi tridsaťštyri rokov) s exbubeníkom Sirenie Jonathanom Perezom (bude mať štyridsaťdva rokov). No a pokiaľ ešte zvládnete, tak si na konci víkendu môžeme dať aj na zdravie bývalej basgitaristky Equilibrium Sandry van Eldik (slávi tridsaťpäť rokov) a gitaristu Iced Earth Jakea Dreyera (oslávuje dvadsiatedeviate narodeniny).

Piatok (30. apríl)

Anberlin – počas streamu odohrajú celý album Vital; lístky sú dostupné tu

Falling In Reverse – stream nazvaný Live From The Uknown; stream je rozdelený na dve časti a toto je jeho druhá časť; lístky sú dostupné tu

Hollywood Undead – live stream Undead Unhinged; lístky sú dostupné tu

Sobota (1. máj)

Devin Townsend – odohrá celý album Ocean Machine: Biomech; lístky sú dostupné tu

Dropkick Murphys – live stream na oslavu vydania nového albumu Turn Up That Dial; stream bude dostupný na facebookovej stránke a YouTube kanáli kapely

From Ashes To New – live stream Remote Uncontrolled; lístky sú dostupné tu

The Melvins – live stream s názvom Melvins TV Volume 3: May Day! May Day! May Day!; lístky sú dostupné tu

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←