Anthrax oslavujú 40 rokov

Zdieľať

Thrashmetalová legenda ANTHRAX oslávi okrúhle narodeniny. Partička z New Yorku sa sformovala 40 rokov dozadu 18. júla a zaradila sa do tzv. „Big Four“ (Veľkej štvorky), kam patria Megadeth, Metallica a Slayer.

Kapelu založil Scott Ian, ku ktorému sa časom pripojil bicman Charlie Benante spolu s bratancom Frankom Bellom. Spevákom od druhého albumu je Joey Belladonna, ktorý sa v priebehu histórie párkrát vymenil s Johnom Bushom, ale nakoniec mikrofón ostal práve jemu. Posledným do skladačky je gitarista Jon Donais, ktorý pôsobí v kapele od roku 2013.

Od svojho vzniku natočili 11 albumov a významne sa zapísali do histórie ako jedna z kapiel formujúcich thrash metal. Neskôr stáli pri počiatkoch kombinácie metalu a rapu. Vyslúžili si obrovský rešpekt nielen u fanúšikov, ale aj u svojich kolegov zo scény.

Páni odštartujú oslavy už 3. mája videami, ktoré sa budú zaoberať zákulisím z natáčania každého albumu v chronologickom poradí. O zábavu a historky sa nebude starať iba samotná kapela, ale aj hostia ako napríklad Dave Mustaine, Corey Tailor, Gary Holt, Gene Simons, Slash, Kerry King, Rob Trujillo, Tom Morello, Nergal, pôvodní členovia a mnoho ďalších.

Čerešničkou na torte bude špeciálna live show. Pochopiteľne s ohľadom na súčasnú situáciu pôjde o online koncert. V piatok 16. júla si kapela strihne prierez celou svojou tvorbou. Určite sa je na čo tešiť.

Komentujte

PÁČIL SA TI ČLÁNOK?

Podpor nás na Patreone, aby sme ti mohli prinášať stále viac kvalitného čítania.
A dostaneš za to aj odmenu!

→Klikni sem←