Anthrax oslavujú 40 rokov

Zdieľať

Thrashmetalová legenda ANTHRAX oslávi okrúhle narodeniny. Partička z New Yorku sa sformovala 40 rokov dozadu 18. júla a zaradila sa do tzv. „Big Four“ (Veľkej štvorky), kam patria Megadeth, Metallica a Slayer.

Kapelu založil Scott Ian, ku ktorému sa časom pripojil bicman Charlie Benante spolu s bratancom Frankom Bellom. Spevákom od druhého albumu je Joey Belladonna, ktorý sa v priebehu histórie párkrát vymenil s Johnom Bushom, ale nakoniec mikrofón ostal práve jemu. Posledným do skladačky je gitarista Jon Donais, ktorý pôsobí v kapele od roku 2013.

Od svojho vzniku natočili 11 albumov a významne sa zapísali do histórie ako jedna z kapiel formujúcich thrash metal. Neskôr stáli pri počiatkoch kombinácie metalu a rapu. Vyslúžili si obrovský rešpekt nielen u fanúšikov, ale aj u svojich kolegov zo scény.

Páni odštartujú oslavy už 3. mája videami, ktoré sa budú zaoberať zákulisím z natáčania každého albumu v chronologickom poradí. O zábavu a historky sa nebude starať iba samotná kapela, ale aj hostia ako napríklad Dave Mustaine, Corey Tailor, Gary Holt, Gene Simons, Slash, Kerry King, Rob Trujillo, Tom Morello, Nergal, pôvodní členovia a mnoho ďalších.

Čerešničkou na torte bude špeciálna live show. Pochopiteľne s ohľadom na súčasnú situáciu pôjde o online koncert. V piatok 16. júla si kapela strihne prierez celou svojou tvorbou. Určite sa je na čo tešiť.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←