Kam na koncerty: 26. – 28. február 2021

Zdieľať

Patríte medzi tých v červených či bordových okresoch alebo medzi nešťastníkov v neustále čiernych zónach? A vôbec, máte ešte v tom všetkom prehľad? S prehľadom streamov na tento víkend je to slabšie, ale klasické historické okienko nebude chýbať.

Na piatok 26. február pripadá moment z roku 1616, keď formálne vykázali z rímsko-katolíckej cirkvi Galilea Galileiho za to, že tvrdil, že Zem obieha Slnko. V sobotu si pripomenieme deň z roku 1900, kedy vznikol futbalový klub Bayern Mníchov. V nedeľu si ešte znova pocestujeme o niečo späť v čase, konkrétne do roku 1525. Vtedy na rozkaz španielskeho dobyvateľa Hernanda Cortésa popravili aztéckeho kráľa Cuauhtémoca.

Aj v hudobnej sfére sa diali veci počas dátumov tohto víkendu. Napríklad 26. februára je výročie vydania jediného sólo singlu Jimmyho Pagea She Just Satisfies. Jimmy ho vydal v roku 1965. I v sobotu to bude o vydávaní singlov, no o niečo neskôr. Presunieme sa do roku 1981, kedy The Who vydali You Better You Bet, čo bol prvý singel od smrti ich bubeníka Keitha Moona, ku ktorej došlo v roku 1978. A v nedeľu si pripomenieme smutné výročie úmrtia speváka Uriah Heep Davida Byrona. Byron opustil tento svet v roku 1985 vo veku tridsaťosem rokov. Mal rakovinu pečene spôsobenú príliš vysokou konzumáciou alkoholu.

A čo ešte nesmie chýbať? Oslávenci. V piatok si spomeňte na klávesáka Journey Jonathana Caina (oslavuje sedemdesiate prvé narodeniny) a basgitaristu Rage Against The Machine Tima Commerforda (slávi päťdesiattri rokov). V sobotu si pripite na zdravie gitaristu Iron Maiden Adriana Smitha (oslavuje šesťdesiate štvrté narodeniny) a na basgitaristu Edguy Tobiasa Exxela (slávi štyridsaťosem rokov).

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←