Kam na koncerty: 25. – 27. september 2020

Zdieľať

Snáď ste minulý víkend ešte stihli niekam vyraziť, kým bol bohatší výber. Lebo tento to už je výrazne skromnejšie. Ale predsa sa čosi nájde, to sa nebojte. A keď nie inak, aspoňže máme stále tie live streamy.

Minulý týždeň sme v historickom okienku spomínali rok 1066 a vrátime sa k nemu aj teraz. Spomenuli sme aj to, čo padá na dnešný dátum 25. september, a to porážku Haralda Hardradu, nórskeho kráľa, anglickým kráľom Haroldom II. počas bitky pri Stamford Bridge. Na 26. september zase pripadá korunovácia Williama II., syna Williama Dobyvateľa, za anglického kráľa v roku 1087. A v nedeľu 27. septembra sa zase môžeme pri historickom okienku vrátiť do roku 1066 a k už spomenutému Williamovi Dobyvateľovi, ktorý vyplávaním po rieke Somme začal normanskú okupáciu Anglicka.

V rockovo-metalovej histórii aj na tento víkend pripadá smutné výročie. Konkrétne v piatok ubehlo presne štyridsať rokov odvtedy, čo sa pred niekoľkými krátkymi reunionmi oficiálne rozpadli Led Zeppelin. Stalo sa to po nešťastnej smrti ich bubeníka Johna Bonhama, ktorý to prehnal s alkoholom a udusil sa vlastnými zvratkami. Jeho kolegovia sa po tejto tragédii rozhodli nehľadať náhradu, ale radšej ako kapela skončili činnosť, čím prejavili rešpekt voči zosnulému kamarátovi. V sobotu je to na veselšiu nôtu, keďže album Abbey Road od The Beatles oslávi päťdesiatjeden rokov od prvého vydania v Británii. A v nedeľu bude ďalšie smutné výročie. Konkrétne ubehne tridsaťštyri rokov od smrti basgitaristu Metallicy Cliffa Burtona, ktorý zahynul pri havárii tourbusu počas turné vo Švédsku.

Napriek tomu, že toto bude smutný víkend, a nielen kvôli výročiam úmrtí viacerých hudobníkov, trochu sa rozveseľme. Pokojne si doma urobte malú oslavu narodenín hneď viacerých interpretov. Piatkovými oslávencami sú bývalý basgitarista The Darkness Richie Edwards, ktorý slávi štyridsaťšesť rokov a gitarista Sons Of Apollo Ron Thal, ktorý má päťdesiatjeden rokov. V sobotu oslávi narodeniny bubeník John Tempesta, známy napríklad zo spoluprác s Exodusom, Testamentom, Robom Zombiem či Black Label Society, ktorý oslávi päťdesiatšesť rokov. No a nedeľňajším oslávencom bude Kári Streymoy, bývalý bubeník Týr, ktorý bude mať štyridsaťdeväť rokov.

Piatok (25. september)
Bratislava – MMC – THE KARNSTEINS, TITS OF YOUR GIRLFRIEND, DAGGEROSE – neuvedené žiadne zmeny, takže sa zrejme bude konať

Sobota (26. september)
Hurbanovo – Bar u Aničky – ILEGALITY, DISTAX, DIKTÄT – preložené na rok 2021
Žilina – KC Hoffman – MINOR UG DAY VOL. 13 KRST CD MINOR BOOK OF SOULS – neuvedené žiadne zmeny, takže sa zrejme bude konať

Live streamy:
Piatok
Damon Johnson a Richie Faulkner – live stream A Tribute To Thin Lizzy; lístky a stream dostupné tu
Knotfest – každý týždeň na stránke Knotfestu stream koncertu jednej kapely; dostupné na oficiálnej stránke Knotfestu
Lamb Of God – live stream, počas ktorého odohrajú celý album Ashes Of The Wake; informácie a lístky sú dostupné tu
Pink Floyd – pravidelný stream koncertov na YouTube kanáli kapely
Raise Your Horns – pravidelný stream Lzzy Hale; dostupné na YouTube kanáli We Are Here
Wind Rose – každý piatok streamy Fridays To Erebor na Twitch

Sobota
Darkest Hour – kapela oslavuje 25 rokov existencie aj streamom; lístky dostupné tu
Merged In Abyss – stream pri príležitosti vydania nového EP I Am The Universe
The Who – pravidelný stream špeciálnych koncertov na YouTube kanáli kapely

Nedeľa
The Rolling Stones – pravidelný stream

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←