Kam na koncerty: 17. – 19. apríl 2020

Zdieľať

Aj keď je situácia stále bez zmeny a my len ticho môžeme sledovať, ako postupne rušia či presúvajú už nielen koncerty, ale aj letné festivaly, netreba smútiť. Lepšie je povzbudiť sa tým, že hoci teraz ešte nejakú dobu nebude nič, potom s návratom do normálu bude toho toľko, až nebudeme vedieť, čo skôr. A možno si aj viac začneme vážiť každý jeden koncert u nás, či už malý alebo veľký.

Na teraz si ich vieme nahradiť aspoň live streamami niektorých interpretov, čo je lepšie ako nič. My vám k tomu zatiaľ zase vieme ponúknuť iba zoznam akcií, ktoré mali byť tento víkend, ale presunuli sa či zrušili. A k nemu naše historické mini okienko.

Veď takto takmer pred tisíc rokmi v roku 1080 zomrel dánsky kráľ Harald III. Dánsky a na jeho miesto nastúpil Canute IV. Canute sa neskôr stal prvým Dánom vôbec, ktorého vyhlásili za svätého. A o pár storočí neskôr, 17. apríla v roku 1492 Kryštof Columbus vyrazil na cestu, ktorá ho doviedla k
pobrežiu Ameriky. Hoci nás školské učebnice presviedčajú o tom, že práve on bol prvý, kto z Európy prišiel na americké pobrežie, tak je to lož. Už v roku 1000 totiž v Kanade pristáli dračie lode Leifa Eriksona, syna Erika Červeného, kolonizátora Grónska a Islandu.

V rockovo-metalovej histórii sa 17. apríla dialo napríklad to, že v roku 1970 Johnny Cash vystúpil v Bielom dome na počesť nastupujúceho prezidenta Richarda Nixona. Odspieval pre neho A Boy Named Sue.

A zase si poďme ešte povedať, kto tento víkend oslavuje. V piatok si štrngajte na zdravie Mikaela Åkerfeldta, speváka a gitaristu Opeth, ktorý slávi 46 rokov, i na Ricarda Amorima, gitaristu Moonspell, iba o rok staršieho ako Åkerfeldt.

V sobotu telepaticky gratulujeme napríklad Maynardovi Jamesovi
Keenanovi, vokalistovi Tool, k jeho päťdesiatšestke. No o a v nedeľu si pripime na Marka Tremontiho, gitaristu Alter Bridge, ktorý oslávi 46 rokov, či na päťdesiatsedmičku Mika Manginiho, bubeníka Dream Theater.

Piatok (17. apríl)
Bratislava – Randal Club – SEMBLANT, AS I MAY, ARC VII – preložené (nový dátum: 25. september 2020)
Bratislava – Rádio The End – POLEMIC, PUDING PANI ELVISOVEJ, VIDIEK – live stream
Žilina – Smer Klub 77 – BENEFIČNÝ KONCERT PRE VLKA – prísľub náhradného termínu

PINK FLOYD bude od tohto piatku vždy v piatok na svojom YouTube streamovať najlepšie koncerty svojej kariéry.
Stránka festivalu Knotfest bude streamovať vystúpenie kapely BEHEMOTH.

Sobota (18. apríl)
Bratislava – Randal Club – KONFLIKT, ZAČIATOK KONCA, THE TROUSERS, Z3 – neuvedené zmeny, ale pravdepodobne zrušené
Bratislava – Rádio The End – POLEMIC, PUDING PANI ELVISOVEJ, VIDIEK – live stream
Košice – Collosseum Club – BENEFIČNÝ KONCERT PRE VLKA – prísľub náhradného termínu

DEVIN TOWNSEND bude túto sobotu a ďalšie dve soboty hrať live koncert na stránke Stageit.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←