Hľadajú sa kapely do nového projektu Hudba do regiónov

Zdieľať

Asociácia Hudobných Klubov Slovenska spúšťa projekt Hudba do regiónov. Aktuálne vyzýva kapely, ktoré si chcú zahrať v kvalitných slovenských hudobných kluboch s kvalitnou technikou, servisom a zázemím, aby sa prihlásili. Výzva je určená najmä pre kapely, ktoré nedostávajú veľký priestor v médiách. Podmienkou je kvalitná autorská tvorba.

„Zaujíma nás, aké rôznorodé kapely existujú na Slovensku. Radi by sme sa o nich dozvedeli, preto sme pripravili spoločný projekt Hudba do regiónov. Hľadáme dvadsať až tridsať kapiel, ktoré nedostávajú veľa priestoru so svojou tvorbou v slovenských médiách, a ktoré si zahrajú v hudobných kluboch v rámci našej asociácie. Zároveň je to súčasť našej neúnavnej práce pre slovenskú hudobnú scénu, ako ju naštartovať po skončení pandemickej situácie, hovorí Tibor Zelenay, predseda AHKS.

Projekt si zakladá na žánrovej pestrosti, podmienkou je vlastná autorská tvorba. Vybrané kapely budú mať pokrytú časť cestovných výdavkov a podiel zo vstupného. Záujemci sa môžu prihlásiť prostredníctvom e-mailu info@hudobnekluby.sk, na ktorý je potrebné zaslať ukážky svojej tvorby s odkazmi na webové stránky a profily na sociálnych sieťach. Prihlasovať sa môžu do 20. marca 2022.

Zdroj: Edo Kopček/text; Stromoradie/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←