Na čo vsadil Michael Kratz? (recenzia)

Zdieľať

Aj v roku 2021 sa v talianskom vydavateľstve Art Of Melody Music/Burning Minds Music Group urodilo niekoľko zaujímavých titulov. Jedným z nich je aj album Tafkatno z dielne umelca menom MICHAEL KRATZ, ktorý vyšiel v septembri. Album obsahuje jedenásť skladieb a pokiaľ ste milovníkmi rocku a uvítate aj jemne progový nádych, bude to niečo pre vás.

Tafkatno otvára príjemne mäkkým gitarovým zvukom Too Close To The Edge. Navyše v nej čakajú nápadité harmónie, pekný klávesový zvuk, prepracované vokály, chytľavý refrén a napriek pomalšiemu tempu aj hravá rytmika. A všetko to platí aj o nasledujúcej The Highway. Len gitary tu majú mierne hutnejší zvuk. Výrazný kláves a hravá rytmika sa objavujú ešte v You´re The One.

Klávesy ma zaujali tiež v A Way To The Future. Ešte výraznejšia tu je ale určite basová linka a práve v tejto skladbe sa objavujú aj spomínané jemné náznaky prog rocku. A aby sme nespomínali len klávesy, How Can A Man10 Minutes ponúkajú najkrajšie gitarové sóla.

Without Your Love je jednou z najkrajších balád na albume. Ale nesmieme zabudnúť ani na Let´s Do Something Good, kde akustickú gitaru šikovne pretínajú vyhrávky tej elektrickej, a Someday, ktorá napriek svojej jemnosti veľmi pekne graduje.

Asi je zjavné, že na albume mnoho rýchlych rockových peciek nenájdete. Najrýchlejšou, najrytmickejšou a ľudovo povedané najrockovejšou je Everlasting Lies. Gitary tu pekne dopĺňa hammond. Za jednu zo svižnejších môžeme označiť aj bonusovú Broken Souls s funkovým nádychom a širokými refrénmi plnými viachlasov.

Tafkatno je príjemný oddychový rockový počin, z ktorého cítiť vplyv umelcov ako Phil Collins, Elton John alebo Toto. Tak ako pri mnohých skladbách spomenutých umelcov, ani na tomto albume nejde o rýchlosť, techniku a zložitosť. Michael Kratz vsadil na staré známe v jednoduchosti je krása a držal sa toho v každej jednej skladbe.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←