Mad Frequency odpremiérovali vo Vrútkach nový album

Zdieľať

Bol rok 2020 a 22.2. vo vrútockom klube Mlyn odohrali MAD FREQUENCY svoj 200. koncert. Bol to jeden z posledných koncertov pred vypuknutím globálnej pandémie a masívnym rušením hromadných akcií. Odvtedy prešli 2 roky. A aby tých dvojok nebolo málo, Mad Frequency sa do klubu Mlyn vo Vrútkach vrátili. Síce sa im to kvôli neľahkej situácii nepodarilo dotiahnuť na 222. koncert, ale zato 22.2.2022 odštartovali svoj set presne 20:22.

Všetci fanúšikovia túžobne očakávajú tretí štúdiový počin All Done In Vain, ktorý samotná kapela nazýva „časozberným“ dielom. Materiál na album totiž vzniká už od roku 2009. Kvôli nepriaznivej situácii a rôznym reštrikciám sa však album nahrávaný v Čechách ešte stále nepodarilo dokončiť. No aj napriek tomu, že dve skladby ešte ani nemajú názov, Mad Frequency sa rozhodli pre veľmi zaujímavý krok. Všetky skladby v rovnakom poradí, v akom ich nájdeme na pripravovanom CD, odzneli v posledný februárový utorok na pódiu RC Mlyn.

Keďže obmedzenia boli ešte stále platné a koncert sa musel konať v súlade s nimi, účasť bola značne obmedzená. O to rodinnejšia a srdečnejšia atmosféra počas neho ale vládla. Kapela si užila každučkú skladbu a charizmatický frontman Rudy naplnil klub svojím nenapodobiteľným hlasom a oduševneným prejavom.

Prvé skladby z albumu už mohli fanúšikovia síce poznať z platformy YouTube, ale odzneli aj také, ktoré mali premiéru. A dovolím si tvrdiť, že platí to, čo Rudy už dávnejšie sľuboval v našom rozhovore. Tento album bude ich najvyzretejší. Naozaj to tak je. A aj napriek tomu, že skladby naň zbierali viac než jednu dekádu, znel aj naživo neuveriteľne kompaktne.

Famózny výkon kapely, kvalitný zvuk, príjemná atmosféra, krásne prostredie a milý personál klubu. To všetko prispelo k tomu, že sa nikomu z prítomných nechcelo odísť už po jedenástich skladbách tvoriacich najnovší počin kapely. Prezieravý interpret ale s takouto situáciou počíta a inak tomu nebolo ani v prípade Mad Frequency. Chlapci si pre svojich skalných prichystali ešte päticu prebratých skladieb, ktorými večer zakončili.

Verím, že sa kapele čoskoro podarí dostať album do finálnej podoby a vypustiť ho medzi fanúšikov. Na koncerte, kde odznel premiérovo v plnej paráde, totiž dokázali, že sa fanúšikovia skutočne majú na čo tešiť. Na krste sa dúfam stretneme už v oveľa hojnejšom počte.

Setlist: All Done In Vain, Madeleine, Dignity, Hostel, Always Break Me Down, Tragedy, 07 (TBA), Solitary Cell, Vertigo, 10 (TBA), Leave Behind, Free (OSI), Be My Baby (Motörhead), Ashes To Ashes (Faith No More), Helpless (Metallica/Diamond Head), Heroes (David Bowie/ Motörhead)

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←