Guns N‘ Roses vydávajú prvý singel od reunionu

Zdieľať

Na toto fanúšikovia čakali, od kedy prišli prvé šumy, že Slash, Duff McKagan a Axl W. Rose opäť spoja svoje sily, čo sa stalo v roku 2016. Prvá štúdiová skladba od staronovej zostavy GUNS N‘ ROSES dostala názov ABSUЯD a svoju premiéru mala pred pár dňami v Bostone. Od 6. augusta je dostupná na všetkých digitálnych platformách.

Pieseň bola pôvodne napísaná už pre album Chinese Democracy pod názvom Silkworms a jej pôvodnými autormi sú klávesáci Chris Pitman a Dizzy Reed. V pôvodnom znení ju kapela odohrala už pred dvomi dekádami. Postupom rokov dostala skladba viacero tvárí ako demo nahrávka. Za jej súčasnou podobou stojí Axl ako producent a ako textár/skladateľ je uvedená celá kapela Guns N‘ Roses.

Nie je žiadnym tajomstvom, že kapela má v pláne nahrať aj nový album. Môžeme preto očakávať, že má v zálohe aj viac prekvapení, nielen prerobenú starú pieseň z asi najmenej fanúšikmi obľúbeného obdobia skupiny.

Je ale pravdepodobné, že túto skladbu GNR zaradia do setlistu aj na plánovanom koncerte v Prahe, ktorý sa preložil na 18. jún 2022. A ktovie, možno sa na letisku Letňany dočkáme aj viacerých nových piesní.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←