Fairy Tale pokračujú v Bypass sérii nahrávkou z rádia

Zdieľať

Zahrať si naživo v rozhlasovom vysielaní má vždy svoju výnimočnú atmosféru. FAIRY TALE prijali koncom leta 2023 pozvanie do relácie Headbanger_FM v Rádiu_FM, kde odohrali svoje vystúpenie. Bola to spätná väzba od niektorých fanúšikov, ktorá nakoniec inšpirovala kapelu k použitiu tohto materiálu pre ďalší zápis do tzv. Bypass série, v ktorej ide o nápad spontánnych a raritných vydaní ako doplnok k diskografii plnohodnotných štúdiových albumov.

Foto: Fairy Tale

EP album Live On The Radio (Bypass 2.) však nie je len obyčajným prepisom záznamu z vysielania. Live session bola citlivo zostrihaná a vybrané skladby navyše spája vzácna atmosféra, niekde na hranici medzi nacvičeným a ľahkou improvizáciou. Finálny zvuk bol remastrovaný a na niektorých miestach doplnený ľahkým zvukovým dizajnom.

Jedna z najtvrdších skladieb skupiny State Of Neurotica s nadčasovým textom pochádza pôvodne zo štúdiového albumu Loveland (2011). Acoustic Dream pôvodne vyšla ako a capella s vokálmi speváčky Barbory Kolárikovej na albume Dream (2008). Na EP je nahratá spolu s klávesovými stenami Mareka Škvareninu a doladeným dizajnom zvuku planét. Z rovnakého albumu pochádza aj skladba Babel On, ktorá mala v tomto živom prevedení dramatický nástup.

Celý večer sprevádzala búrka, a tak sa prvky nebeského ohňa a umenia spojili vo zvláštnej symbióze. Live On The Radio (Bypass 2.) je kompiláciou vzácnych artrockových momentov, ktoré v tento večer Fairy Tale odohrali.

Zdroj: Fairy Tale/Peter Kravec

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←