Eufory vypustili prvú ochutnávku z pripravovaného albumu

Zdieľať

Všetci fanúšikovia slovenskej power/heavymetalovej formácie EUFORY majú dôvod na radosť. Od vydania druhého štúdiového albumu Higher And Higher (2018) už ubehli tri roky. Teraz kapela konečne prichádza s novým singlom. A Schizofrénia ponúka poslucháčovi hneď niekoľko príjemných prekvapení.

Od bonusovej skladby Melódia čierneho klavíra zaradenej na debut Flying Island Eufory (2015) ide o prvú skladbu naspievanú v materinskom jazyku kapely. Pieseň je duetom speváka Ľuboša Senka a legendy československej rockovej scény Tanje. Tým pádom je Schizofrénia orientovaná primárne na slovenského a českého poslucháča. Ako sme si ale už u Eufory zvykli, hudobne má čo ponúknuť aj na medzinárodnej úrovni.

Skladba je predzvesťou albumovej novinky, ale kapela upozorňuje, že nie je treba robiť žiadne unáhlené závery na základe jedného singlu. Album totiž ponúkne poslucháčom veľmi rozmanitý materiál. Momentálne je celá nahrávka v štádiu dolaďovania posledných detailov a čoskoro by mala uzrieť svetlo sveta. Eufory ale nechcú nič ponechať na náhodu a riadia sa starým-známym pomaly ďalej zájdeš.

„K skladbe sme plánovali natočiť klasický videoklip, avšak kvôli komplikáciám súvisiacim s pandémiou sme sa napokon rozhodli pre formát lyric videa,“ vysvetľujú členovia kapely. „Video mal na starosti John Kaimakamis z Grécka, ktorý spolupracoval aj s kapelami ako Evergrey či Rotting Christ. O produkciu a mix sa postaral Adam Mičinec a mastering mal vo svojich rukách Tony Lindgren, ktorého môžete poznať aj vďaka spolupráci s kapelami DragonForce, Powerwolf alebo Eluveitie.“

Schizofrénia vyšla 3. septembra a na druhý deň bola naživo predstavená na martinskom festivale Yafura Fest, kde s Eufory vystúpila aj Tanja. Špeciálny set s Tanjou obsahoval ešte jedno prekvapenie v podobe skladby Kam jen jdou lásky mé.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←