Eufory vítajú nového speváka

Zdieľať

Po vystúpení EUFORY, powermetalistov z Martina, na Masters Of Rock sa z ich stajne ozvala nemilá správa: s okamžitou platnosťou ich opúšťa vokalista Luboš Senko. Kapela pritom mala naplánovaných niekoľko ďalších koncertov. Eufory zohnali kvalitnú, avšak dočasnú náhradu v osobe Maya Petranina – známeho rockera nielen v československých vodách. Teraz vo svojich radoch vítajú stáleho člena kapely menom Marek Milo.

Mareka už niektorí môžu poznať zo živých vystúpení, kapela si ho totiž na posledných troch koncertoch odskúšala a on sa osvedčil ako vokalista aj ako kamarát. Eufory nie sú jeho prvou kapelou. Tú založil vo svojich šestnástich rokoch, hudba ho napokon akademicky aj vo voľnom čase sprevádzala celý život.

Foto: Smile Music

Ako sám dodáva: „Od štyroch rokov spievam, popri tom som sa učil od piatich rokov na akordeón sám podľa sluchu potom som chodil do ZUŠ-ky tri roky. Neskôr som sa učil hrať na varhany najskôr sám potom som mal súkromného učiteľa. Po základnej škole som vyštudoval konzervatórium v Žiline odbor organ a dirigovanie a na vysokej škole som vyštudoval organ a hudobnú výchovu.“

Jeho otec po večeroch púšťal nahrávky Deep Purple, Queen, Pink Floyd a The Beatles, čím zapálil Marekovu vášeň pre tvrdú hudbu: „Moje vokálne vzory preto sú Ian Gillan, Jorn Lande, David Coverdale, Ronnie James Dio, zo ženských hlasov Floor Jansen a Noora Louhimo.“

Kapela si dá kvôli zmenám v zostave cez zimu menšiu koncertnú pauzu. Chce sa koncentrovať na zapracovanie nového hlasu do kapely a zložiť spoločne s ním aj nové skladby, ktoré budú určené pre Marekov vokál. Na leto už majú naplánovaných niekoľko festivalov, kde sa predvedú v plnej sile.

Zdroj: Smile Music

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←