Dave Grohl raz napíše svoje memoáre

Zdieľať

Už nejakú dobu frontman FOO FIGHTERS Dave Grohl vraj uvažuje o tom, že raz napíše knihu o svojom živote. Podľa jeho vlastných slov si však na túto činnosť zatiaľ nenašiel voľný čas.

Grohl pochádza zo spisovateľskej rodiny, ale sám seba tak trochu vníma v tomto smere ako čiernu ovcu. Zároveň však priznal, že nie je v písaní až taký zlý. Akýmsi dôkazom tohto jeho tvrdenia je aj to, že v marci začal pridávať na Instagram rôzne krátke príbehy zo svojho života. A toto sa zrejme stalo dôvodom, prečo mu Entertainment Weekly položili pri rozhovore otázku, či niekedy napíše svoju autobiografiu.

Na to Dave reagoval rozhodne: ,,Určite ju raz napíšem. Pred niekoľkými rokmi som bol na barbecue, kde som stretol knižného agenta a ten sa ma spýtal, či som niekedy zvažoval to, že by som napísal knihu. Povedal som mu na to, že samozrejme, jedného dňa to určite urobím. A on mi na to odpovedal, že také niečo je vlastne veľmi ľahké. Stačí, keď urobíš tak štyri-päť hodín rozhovorov, niekto iný to za teba spíše a nakoniec to bude celé super. A ja som si pomyslel, že na také niečo sa môžem vykašľať. Pochádzam z rodiny spisovateľov a aj keď som v tomto smere tak trochu čiernou ovcou, nie som až taký zlý. Takže som si povedal, že pokiaľ by som niekedy napísal knihu, potom to chcem urobiť sám. Rozmýšľal som nad tým už roky, no zatiaľ som si na to nenašiel čas a ešte sa na to necítim pripravený, lebo každý deň sa udeje niečo nové, o čom by som rád napísal. A zároveň by som nerád napísal takú tú typickú autobiografiu. Pred niekoľkými rokmi som si hovoril, že to možno bude len taká zbierka anekdot. Lenže možno by bolo namiesto toho lepšie spraviť tristo strán vtipných príbehov z môjho života. Rockoví hudobníci sú väčšinou výbornými rozprávačmi, pretože práve oni strávili viac než len pár hodín v tour buse výmenou príbehov o tom, akých rôznych ľudí stretli, s ktorými sa buď dobre ožrali, alebo si s nimi zahrali. Takže len málo rockových hudobníkov má nedostatok materiálu na rozprávanie príbehov.“

Takže na knihu si fanúšikovia budú musieť ešte dosť počkať. No dlho už nebudú čakať na nový album Foo Fighters. Kapela potvrdila, že už dokončila jeho nahrávanie a aj keď nie sú známe ešte jeho detaily, postupne prezradili, že sa to nepodobá ničomu, čo niekedy predtým spravili a frontman dokonca povedal, že je to čudným spôsobom takmer ako tanečná nahrávka a jej atmosféru prirovnal k albumu Let’s Dance od Davida Bowieho. Zatiaľ posledný album vydali v roku 2017 pod názvom Concrete And Gold.

Zdroj: loudersound.com

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←