Bočný projekt gitaristu Saxon aj na Slovensku

Zdieľať

V roku 2018 pribudlo na rockovej scéne prazvláštne medzinárodné zoskupenie. V hudobnej oblasti by sa medzi členmi nejaké tie prieniky dali nájsť, ale čo sa týka veku členov… Gitarista a zakladateľ skupiny Saxon Paul Quinn (UK) sa dal dokopy s dvomi talentovanými mladíkmi a založili bluesrockovú kapelu THE CARDS. Skúsili zopár koncertov a začali nahrávať album. Ten vyšiel v roku 2019 pod „prekvapujúcim“ názvom The Cards.

Jedným zo spomínaných mladíkov je hráč na bicie Koen Herfst (NL), ktorý hral na turné so skupinami Epica, After Forever alebo s Anneke van Giersbergen. Prekvapením pri výpočte takýchto mien je Koenovo turné s Arminom van Buurenom. Tretím do partie je spevák, basgitarista a hráč na ústnu harmoniku Harrison Young (US). Ten mal na albume na starosti aj klávesy a práve ako hráča na klávesové nástroje si ho môžete pamätať z koncertov Doro Pesch a Uda Dirkschnidera.

A podobne ako Koen aj Harrison šokuje žánrovou pestrosťou svojej práce. Okrem metalových Doro a Uda je to rocková partička Little Neon (aj v nej spolupracuje s Koenom) alebo jeho časté koncerty s rôznymi big bandami či džezovými kapelami. Aj jeho sólový album A Home Is Not A Place, ktorý vydal v januári, je plný kvalitného džezu. Na ňom tiež dokazuje svoju multiinštrumentálnu zručnosť, keď okrem spevu a všetkých spomenutých nástrojov hrá aj na trombón.

Paul Quinn je neoddeliteľnou súčasťou histórie NWOBHM (novej vlny britského heavy metalu). Spolu s Biffom Byfordom ťahajú Saxon od jeho založenia v roku 1976, čiže tento rok oslavujú peknú 44. Svoju skladateľskú invenciu uplatnil na všetkých dvadsiatich dvoch albumoch skupiny. Aj pod prvotinou The Cards je podpísaný ako autor všetkých skladieb. V tomto prípade však spolu s Harrisonom Youngom.

A aby postupnosť vznik kapely – album – turné zostala zachovaná, chýba posledný krok, ktorý sa tiež stáva skutočnosťou. Skupina The Cards sa vydáva na svoje Bandits On The Run European Tour 2020. My máme to šťastie, že medzi zastávkami figuruje aj Slovenská republika, konkrétne Nitra a ešte konkrétnejšie tamojšie Music a Cafe 11. marca.

THE CARDS
11. marec 2020
Music a Cafe, Nitra
FB udalosť

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←