Bezpokory prišli s antihitom pre klerofašistov a o politickej korupcii

Zdieľať

Tesne pred voľbami 2023 sa ozvala skupina BEZPOKORY s novými skladbami Lóve a Odpad spoločnosti. Skupina hrá angažovaný hard rock a jej líder Jakub Pohle, známy ako aktivista, vojnový reportér a investigatívny žurnalista zo stránky Málo cynizmu na toto mesto, v ňom neadresne kritizuje predstaviteľov bývalých vlád.

,,U nás protest songy skončili po revolúcií s Krylom a čo sa týka novodobých… Až teraz vidím v rape nejakú spoločenskú kritiku. Inak sa na mňa valia stále tie isté hlúposti o láske a podobne. Nechcem to už počúvať. Ja by som nepožičal svoju tvár ani meno na žiadnu politickú kampaň. Politická kampaň nemá byť vedená skrz umenie. Umenie má politiku kontrolovať a kritizovať, nastavovať jej mantinely,” vyjadril sa spevák aj v našom nedávnom rozhovore.

Odpad spoločnosti má skôr industriálny zvuk pripomínajúci Marilyna Mansona alebo Rammstein. Skladba Lóve sa vracia v čase do rokov 90. rokov a kritizuje hudobne ako Rage Against The Machine. ,,Na skladbách je zaujímavé, že nám člen kapely pred nahrávaním ušiel na “múračky” do Holandska a zostali sme v trojici. Vymenil som teda gitaru za basgitaru a inšpiroval svetovými Royal Blood, ktorí hrajú vo dvojici len s bubeníkom. Nahrávali sme teda len bubny, basu a spev. Skladby tak nešpekulujú so sólami a skôr je to priamočiare, surové, o riffoch a Jakubovom texte,” hovorí gitarista Filip.

V minulosti skupina Bezpokory nahrala aj skladbu Marián a Robert. Všetky skladby nájdete na Spotify, Apple Music, ale aj Youtube a iných hudobných platformách.

Zdroj: Bezpokory/Filip Jánošík

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←