NIEčO NAVYšE poukazujú na stereotyp vzťahov v novom retro klipe

Zdieľať

Bardejovská kapela NIEčO NAVYšE sa opäť predstavuje s novým singlom a spoločne s ním predstavuje aj nový videoklip – Vzťah stereotypný.

Text skladby je inšpirovaný skutočnými vzťahovými udalosťami, hoci jeho obrazové stvárnenie je v retro prevedení. Na jeho výrobe sa podieľala aj speváčka Romana Minik, ktorá sa objavila aj vo videoklipe ako žena „sekera“. Autorom textu je Lukáš Raďo Raďak, hudbu spáchali chalani z kapely, na nahrávaní a masteringu sa podieľalo Basem3nt Recording Studio.

Vizuál spracoval Peter Durák z DURAK PRODUCTION. Ten si nahrávanie užíval: „Natáčanie bolo ako v päťdesiatych rokoch, a to doslova – atmosféra baru, chlapi a žena v dobových odevoch tak, ako ešte nikdy predtým. Iné bolo jednoznačne to, že sa prvýkrát objavila žena v chlapskej kapele, určite si na svoje tentokrát príde aj mužská časť obecenstva.“

Spevák kapely sa o skladbe vyjadril, že „je inšpirovaná skutočnými udalosťami, s čím sa stretli asi všetci, ktorí už nejaký vzťah za sebou mali. Každý mal nejakú „sekeru“, ktorá ho kontrolovala a monitorovala každý jeden krok, ale mne sa to, našťastie, nedeje.

Pre nový typ spolupráce sa chalani rozhodli osloviť speváčku Romanu Minik, ktorá sa zhostila aj úlohy žiarlivej ženy. „Presne 4. novembra 2021 ma chalani oslovili s ponukou, či sa nechcem podielať na ich novej skladbe. V momente, keď som si správu prečítala, hovorím si, samozrejme, že idem do toho,” povedala Romana.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←