Asenth pozývajú do kotla, pokrstia nový album

Zdieľať

Na oslavu čínskeho roku draka zažíva bratislavská kapela Asenth znovuzrodenie v podobe vydania nového albumu Do kotla!, ktorého inštrumentálna časť sa nesie v rytmoch od hardcore cez nu metal až po groove metal s pekelne jemnými, ba až vriacimi melodickými pasážami.

Foto: Asenth

Fanúšikovia sa môžu pripraviť najmä na paľbu z ťažkotonážneho guľometu v podobe Vladošových silných groovov, masívne a melodické Tibiho basy a niekedy priam až orientálne gitarové melódie vyvolávajúce zimomriavky v podaní Ivoša striedajúce tučné a zároveň ostré riffy. Nezabudnuteľný zážitok dopĺňajú Šteffiho rázne, priam až od srdca ukričané screamy v kombinácií s Tibiho growl kanálmi. Tak, ako Šteffi svojím prejavom a slovenskými textami s vážnejšou aj viac odľahčenou tematikou vyplnil prázdne miesto v tomto rozbehnutom rýchliku, Asenth týmto najnovším výtvorom do srdca vypĺňa a zvára dieru v slovenskom metalovom kotli.

Z nahrávok počuť oproti predošlej tvorbe viac surový zvuk, ktorý nebol očesaný žiadnym barberom, ale mixoval ho vlasáč z thrashmetalového zbojníckeho zoskupenia Catastrofy – Wrecko (Unknown Studios). Presvedčiť sa o tom dá na streamovacích platformách. Po grafickej stránke albumu dodal ten správny nádych svojou profesionálnou prácou Marek Rakučák.

Skutočnú silu nového diela treba zažiť na krste albumu. Ten sa bude konať 23. februára v bratislavskom Randal klube za podpory výborných kapiel Shattered Mind, Mad Frequency a Sound Of Mayhem. Krstný otec bude už teraz sa tešiaci Rudy Zajac, spevák zoskupenia Mad Frequency, cez ktorého ruky na slovenskej rockovej a metalovej scéne prešlo nejedno dielo.

Zdroj: Asenth

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←