Rockový týždeň v kocke: Slayer, AC/DC aj Linkin Park

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 19. – 25. február 2024

Po štyroch rokoch z Jethro Tull odišiel gitarista Joe Parrish, pretože sa chce sústrediť na svoju folkrockovú kapelu Albion. Nahradí ho Jack Clark, ktorý sa už v kapele objavil ako klávesák, basák či druhý gitarista na koncertoch.

Oscarový režisér Sam Mendes sa chystá natočiť biografické filmy o členoch The Beatles – o každom členovi jeden film. Je to prvý filmový projekt, ktorému The Beatles a Apple Corps Ltd. dali povolenie na použitie celého príbehu kapely a jej hudby. Hotové by mali byť v roku 2027.

AC/DC oslávia svoje 50. výročie vydávaním zlatých vinylov. Takúto podobu dostane 15. marca prvých deväť albumov kapely. Okrem toho Highway To Hell vyjde aj v Hellfire dizajne a Back In Black v čierno-bielom dizajne. Zvyšné albumy dostanú nové vinyly neskôr v tomto toku.

Zakladateľ kapely Foreigner, gitarista Mick Jones, prezradil, že trpí Parkinsonovou chorobou. Všetkých však ubezpečil, že to momentálne zvláda dobre.

Slayer je oficiálne späť. Svoj návrat oznámili spolu s úlohou headlinera septembrového festivalu Louder Than Life. Kapela tak ukončí svoju 5-ročnú neaktivitu. Naposledy stáli na pódiu počas svojej finálnej šou 30. novembra 2019.

Mark Knopfler, bývalý spevák a gitarista Dire Straits, vydal ďalší sólový singel Watch Me Gone. Nadväzuje na predchádzajúci singel Ahead Of The Game a spoločne sa budú nachádzať na albume One Deep River, ktorý vyjde 12. apríla.

Sudca zamietol žalobu Jeanne Bellino voči Stevenovi Tylerovi z Aerosmith za sexuálne napadnutie, pretože v tom čase vraj pre žalobkyňu jeho skutok nepredstavoval vážne riziko fyzického zranenia.   

Linkin Park budú mať novú kolekciu singlov, ktorá vyjde 12. apríla pod názvom Papercuts (Singles Collection 2000-2023). Na kompilácii sa objaví aj doteraz nezverejnený singel Friendly Fire, ktorý vznikol počas nahrávania albumu One More Light v roku 2017. Kapela ho predstavila ako upútavku na kolekciu spolu s videoklipom.

Bubeník Kansas Phil Ehart prekonal infarkt, kvôli čomu sa vzdáva živého hrania s kapelou. Za bicími ho nahradí jeho technik Eric Holmquist.

Zdroj: Loudersound

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←