April Weeps a Vanguard vyrážajú na turné so skvelými hosťami

Zdieľať

Česko-slovenská metalová súdržnosť bude na tohtoročnú jeseň opäť prekvitať. Reč je o Cataclastic & Tension Tour, v rámci ktorého spoja sily slovenskí APRIL WEEPS a moravskí VANGUARD. Spoločnosť im budú robiť aj špeciálni hostia.

Slovenským atmosférikom April Weepsvl vyšiel začiatkom júna tretí radový album Cataclastic, ktorý je koncepčným dielom pojednávajúcom o životnom príbehu jednotlivca v súčasnej modernej dobe, tlačiacej jeho potreby do úzadia. Kapela na tomto albume ešte viac prehĺbila rôznorodosť predošlej tvorby, vstúpila do doteraz neprebádaných sfér, zachovávajúc si však stále značne dravý a emočný náboj. Doterajšie reakcie fanúšikov a mediálnej verejnosti na album sú veľmi pozitívne a nabité nadšením. Presvedčiť sa o tom bude možné aj na nadchádzajúcom turné, ktoré bude patriť výlučne tomuto albumu v celej jeho dĺžke.

Kapela Vanguard, pochádzajúca z moravskej metropoly, nie je taktiež žiadnym novým menom na lokálnej scéne. Svoj špecifický moderný death metal pumpujú do svojich fanúšikov od roku 2015, odkedy vydali dva albumy, štyri videoklipy a odohrali desiatky klubových či festivalových vystúpení na území Čiech vrátane turné s návštevami v Poľsku či na Slovensku. Kapela okrem svojich zaručených vypaľovákov predstaví na nadchádzajúcich koncertoch aj nový materiál k chystanému tretiemu albumu III.

Energické, dravé a emočné vystúpenia zažijete v rámci Cataclastic & Tension Tour počas septembra a októbra v štyroch slovenských mestách s týmito hosťmi:

17.9.2022 – Košice, Collosseum Club (spolu s BESNA)
24.9.2022 – Žilina, Smer Klub 77 (spolu so SOLIPSISM)
30.9.2022 – Bratislava, Randal Club – krst Cataclastic (spolu s GALADRIEL a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY)
1.10.2022 – Zvolen, Wake Up Club (spolu s BESNA a SOLIPSISM)

Pár slov o špeciálnych hosťoch Cataclastic & Tension Tour:

BESNA sa predstaví s debutovým albumom Zverstvá, ktorý si sama vydala v marci tohto roku.

Banskobystrický kvartet Solipsism upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré stojí za vydaním EP Trhliny v (ne)skutočnosti z roku 2020 a tohtoročného štúdiového albumu Our Night Never Ends, ktorý bude kapela prezentovať aj na zastávkach tohto turné.

Partia okolo frontmana Doda Ďateľa Galadriel funguje od roku 1995, no v ostatnom čase sa objavuje na pódiách menej frekventovane a preto bude jej účasť na tomto turné o to vzácnejšia.

Na jeseň sa moravská kapela Silent Stream Of Godless Elegy poberá do štúdia natočiť nový album, takže bratislavský koncert bude na dlhý čas jediná možnosť vidieť túto legendu naživo.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←