Angelus Fest 2023 má známe prvé tri kapely

Zdieľať

3. júna 2023 sa v banskobystrickom amfiteátri uskutoční 3. ročník benefičného rock/metalového festivalu Angelus Fest. Počas prvých dvoch ročníkov sa vďaka približne 600 platiacim fanúšikom podarilo na vstupnom vyzbierať pre OZ Onkológia BB, resp. Svetielko nádeje spolu takmer 9000€. Celý výťažok z nasledujúceho ročníka bude venovaný opäť OZ Svetielko nádeje, ktoré pomáha deťom s onkologickými ochoreniami a aktuálne využíva získané finančné prostriedky na realizáciu projektu Nový priestor pre nádej.

Na vystúpenie populárnej martinskej folk/blackmetalovej kapely LUNATIC GODS sa tešili fanúšikovia už v júni 2022, mala byť jedným z headlinerov posledného ročníka Angelus Festu. Keďže však došlo k neplánovanému predĺženiu turné hviezdnych Cradle Of Filth, kde pôsobí „bicmen“ Marthus a z časových dôvodov sa už nepodarilo nájsť za neho kvalitnú náhradu, „lunetici“ v amfiku chýbali. Veríme, že v roku 2023 si už ich vystúpenie vychutnáme a okrem starých hitov zaznejú aj nové pecky z novinky Vresovrenie, ktorej vydanie je plánované na začiatok tohto roku. A na prípadný výpadok Marthusa (ku ktorému, veríme, nakoniec nedôjde) sa už kapela vopred pripraví.

Aj topoľčianska SAMSARA mala vystúpiť na Angleus Feste 2022, zo zdravotných dôvodov však musela svoje vystúpenie zrušiť. Snáď sa kvalitného doom metalu v ich podaní dočkáme na druhý pokus. „V prvom rade ďakujeme organizátorom za skvelý nápad zorganizovať takúto dobročinnú akciu, ktorej výťažok poputuje deťom, ktoré tú pomoc naozaj potrebujú. Radi prispejeme našou hudbou, nikdy sa nebránime myšlienke zúčastniť sa a podporiť takéto akcie. Týmto prosím aj vás, fanúšikov, nech prídete v hojnom počte – deti to naozaj potrebujú. AVE!“ hovorí Tiberius, líder kapely.

A na čo sa môžu tešiť fanúšikovia kapely, ktorí ju prídu podporiť na Angelus Fest 2023? „Myslím, že mnohí nás už poznajú, tak vedia, čo očakávať. My nerobíme nejakú extra výstrednú šou, skôr precítime muziku, ako vyrábame „šaškáreň“. Tešíme sa na fanúšikov, nech si užijú tie emócie s nami,“ dodal Tiberius.

Trojlístok ohlásených kapiel dopĺňa NEKULTÚRA – punková skupina z Hlohovca, založená v roku 2001. Chalani vydali už osem albumov, posledný s názvom Vzorný občan/Neprispôsobivý punk vyšiel v roku 2020. Na koncertoch dokážu pobaviť a roztancovať každého, nepochybne sa im to podarí aj v júni v banskobystrickom amfiteátri.

Na Angelus Feste vystúpi spolu desať kapiel a zostava bude žánrovo pestrá – od punku cez heavy metal až po death metal. Organizátori veria, že sa im podarí prvýkrát pritiahnuť aj zaujímavé kapely z neďalekého zahraničia a prinesú fanúšikom tvrdej hudby skvelý zážitok znásobený možnosťou podporiť dobrú vec.

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←