Metaloví bardi Blind Guardian navštívia budúce leto Slovensko

Zdieľať

Posledný júnový deň je zatiaľ ďaleko, ale dôvod tešiť sa naň je už dnes. Legendárni nemeckí bardi BLIND GUARDIAN totiž prídu odprezentovať „Boží stroj“ aj na Slovensko. Tak sa v preklade volá ich stále aktuálny a v poradí dvanásty štúdiový album The God Machine, ktorý v rámci turné predstavia aj v našej krajine.

Aktuálna albumová novinka zo septembra 2022 ponúka deväť strhujúcich, návykových a brilantne zaranžovaných skladieb, ktoré sú mixom moderných progresívnometalových piesní s odkazom na tradičné prvky týchto nemeckých bardov.

Foto: A&P Media Productions

Kapela je na scéne už 35 rokov, a tak množstvo ľudí pozná špecifický hlas Hansiho Kürscha, gitaristov Andého Olbricha s Marcusom Siepenom a bubeníka Frederika Ehmkeho. Blind Guardian môžu byť pokojne označovaní za hviezdy nielen nemeckého power metalu.  Kapela pochádzajúca z Krefeldu vznikla v roku v roku 1987 a formovala vtedajšiu celú power/speedmetalovú scénu.

Fanúšikovia melodického metalu, fantasy sveta či Tolkienových príbehov by si mali do kalendára poznačiť dátum 30. júna 2024. Práve vtedy sa predstavia Blind Guardian v bratislavskom klube MMC. Okrem piesní z aktuálnej štúdiovky sa fanúšikovia istotne dočkajú aj nesmrteľných hitov ako Valhalla, The Bard’s Song, Imaginations From The Other Side či Mirror, Mirror.

Ešte pred samotnými bardami fanúšikov poteší aj medzinárodné powermetalové zoskupenie Symphonity, v ktorom od roku 2019 spieva slovenský vokalista Marián Petranin (Castaway, ex-Signum Regis). Šestica hudobníkov bude prezentovať najmä kritikmi a fanúšikmi veľmi dobre prijatý ostatný album Marco Polo: The Metal Soundtrack z mája 2022.

Zdroj: A&P Media Productions

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←