Akú mozaiku vyskladali All The Fury? (recenzia)

Zdieľať

Košičania ALL THE FURY sa tri roky po vydaní svojho albumu Over The Line Of Meridian pripomenuli singlom Call Of Dishonored. Ale to, čo od nich nadšenci domácej muziky a milovníci melodického death metalu očakávali, prišlo až v septembri 2022. Vtedy totiž kapela vydala svoj nový počin Layers, ktorý obsahuje deväť skladieb.

Na albume je už od prvých sekúnd počuť značný posun oproti prvotine. I keď prvý album All The Fury ma celkom zaujal, druhým ma páni príjemne šokovali. Veľmi vyvážený moderný zvuk pridáva celej nahrávke na úrovni a obrovská energia prýštiaca z hudby nadchne určite aj nejedného nového poslucháča. Veľmi sa mi páči, ako kapela pracuje s atmosférou. Hlavne pri zmenách tempa a výrazu. Najkrajšie je to počuť v záverečnej a najdlhšej Call Of Dishonored.

Foto: All The Fury

Ďalším elementom, ktorý je treba vypichnúť, sú gitarové party. Hlboké rytmické gitary ako mohutný základ každej skladby dokresľujú vo vyšších polohách tie melodické. U podobných kapiel som zvyknutý na sólové gitary rytmicky kopírujúce frázovanie spevu. A aj keď mám tento prvok rád, páči sa mi, že sa v tomto prípade kapela nedrží stereotypu. Tu gitary spev nekopírujú. Počas celého albumu majú akoby svoj vlastný svet a je to to najlepšie rozhodnutie, čo mohla kapela urobiť. V každej jednej skladbe totiž tvoria minimálne osemdesiatpäť percent celkového dojmu. Mňa najviac zaujali v Blind At Light a Endless Path.

Obal pripomínajúci temnú mozaiku sa k albumu Layers dokonale hodí. Je totiž vyskladaný z vrstiev a dielikov, ktoré sú síce ponuré, ale odrážajú obrovskú energiu a talent svojich tvorcov. Na Slovensku nemáme veľa melodických deathmetalových kapiel a All The Fury nastavujú vo svojom žánri novým albumom latku dosť vysoko. Moderný zvuk kapely a výborné inštrumentálne výkony určite stoja za pozornosť.

HODNOTENIE

hodnotenie recenzia prorocker

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←