Rockový týždeň v kocke: Aerosmith, Bring Me The Horizon aj Def Leppard

Zdieľať

Novinky zo svetovej rockovej scény v dňoch 1. – 7. máj 2023

Aerosmith sa rozhodli to po päťdesiatich rokoch kariéry zabaliť. Ohlásili, že ich naplánované americké turné, bude rozlúčkové. Zároveň sľúbili, že na týchto koncertoch, ktoré prebehnú od septembra do januára 2024, predvedú svoju najlepšiu šou.

Do Rock n‘ rollovej siene slávy budú uvedení Rage Against The Machine, Kate Bush, Willie Nelson a Missy Elliot. Nominovaní boli aj Iron Maiden, The White Stripes či Soundgarden, no tento rok sa ešte do Siene slávy nedostanú.

Greta Van Fleet zverejnili video ku skladbe Meeting The Master, ktorá bude na ich treťom albume Starcatcher. Ten vydajú 21. júla.

Bring Me The Horizon majú nový singel, ktorý nadväzuje na ich predošlé kúsky DiE4u a Strangers. Nesie názov Lost a jeho videoklip neodporúčajú pozerať v práci.

S ďalším splnom vydáva Peter Gabriel opäť ďalší singel z pripravovaného albumu i/o. Jeho piata zverejnená skladba sa volá Four Kinds Of Horses.

Def Leppard sa rozhodli vydať znovu svoje najväčšie hity, ale v nových verziách, ktoré budú kombináciou originálnych nahrávok a ich vystúpenia s filharmonickým orchestrom. Z pätnástich skladieb, ktoré pre album Drastic Symphonies pripravili, už zverejnili pieseň Animal a teraz k nej pridali aj megahit Hysteria.

Zaujímavosť týždňa: Ako by vyzeralo, keby Korn spolupracoval s Bobom Marleym? Možno aj takto

Zdroj: loudersound.com; billboard.com/foto

Komentujte

DOČÍTAL SI SA AŽ SEM?

Páčil sa ti článok?

→Klikni a odmeň
nás pivom←